چهار شنبه 13 اسفند سال 1399

اخبار

مرکز نگهداری و درمان معتادان متجاهر، در کردستان ایجاد می‌شود

در جلسه استاندار کردستان با دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور، مقرر گردید با حمایت این ستاد و همکاری دستگاه‌های استانی، مرکز ماده ۱۶ به منظور نگهداری و درمان معتادان متجاهر، در استان ایحاد شود.
مرکز نگهداری و درمان معتادان متجاهر، در کردستان ایجاد می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ طی نشستی که روز شنبه چهارم بهمن ماه به ریاست دکتر مومنی دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور و با حضور استاندار کردستان در محل این ستاد برگزار شد، با توجه به تاکید بهمن مرادنیا بر ضرورت ایجاد و راه اندازی مرکز ماده ۱۶ در استان، مقرر شد، طی ۲ ماه با استفاده از امکانات موجود و با همکاری دستگاه های استانی از جمله سپاه، مکان مورد نیاز فراهم و هزینه تجهیزات و نگهداری و درمان معتادان نیز از سوی ستاد مبارزه با مواد مخدر تامین گردد.
در این جلسه همچنین مقرر شد، به منظور کمک به خانواده های معتادان، با استفاده از ظرفیت خیرین استان در راستای راه اندازی کارگاه های تولیدی و ایجاد اشتغال برای آنان اقدام شود.
با توجه به افزایش میزان کشفیات مواد مخدر در استان، معاونت مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد موظف شد در خصوص تشویق فعالان حوزه مقابله با عرصه استان، بررسی و پیشنهادات خود را ارائه نماید.
بدهی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر به اداره کل بهزیستی استان، دیگر بحث مطرح شده در این جلسه بود که مقرر گردیدطی ۲ هفته، موضوع از سوی معاونت کاهش تقاضا و توسعه مشارکت های مردمی بررسی و نسبت به پرداخت بدهی و حل مشکل اقدام شود.

بازدید [ 90003 ]
برچسب ها