یک شنبه 26 مرداد سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

مسائل استان در سطوح استانی و ملی دسته بندی شود/جشن شکر گزاری گندم با حضور مقامات کشوری در سنندج برگزار می‌شود

استاندار کردستان از برگزاری جشن شکر گزاری گندم با حضور مقامات کشوری در آذر ماه خبر داد.
مسائل استان در سطوح استانی و ملی دسته بندی شود/جشن شکر گزاری گندم با حضور مقامات کشوری در سنندج برگزار می‌شود


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مراد نیا در نشست هم اندیشی تشکل های بخش کشاورزی استان گفت: به احتمال فراوان جشن ملی شکر گزاری گندم با حضور مقامات عالی دولتی نظیر معاون اول رئیس جمهور، وزیر کشاورزی و تعدادی از استانداران و تولید کنندگان ملی برگزار خواهد شد.

وی برگزاری این جشن را سپاس به درگاه خداوند به پاس فراوانی گندم در سال جاری عنوان کرد و افزود: هدف دیگر از برگزاری این جشن در استان حضور برخی مقامات رده بالای کشور در استان و آشنایی آنان با پتانسیل ها و مشکلات استان در بخش کشاورزی است.

مرادنیا ادامه داد: البته سفر معاون اول رئیس جمهور به استان هنوز قطعی نشده و پیگیری های لازم را برای انجام این سفر انجام خواهیم داد و امیدواربم در این سفر گره از برخی مشکلات استان گشوده شود.

وی در ادامه سخنان خود بر ضرورت دسته بندی مشکلات بخش کشاورزی در دو حوزه استانی و ملی تاکید کرد و افزود: مشکلاتی که در استان قابل حل است با جلسات داخلی حل و دیگر مسائل ملی را در سطح کلان و حضور در وزارتخانه ها پیگیری خواهیم کرد.

استاندار کردستان ادامه داد: برخی مسائل نظیر تخصیص آب به سطح ملی مربوط می شود و ما پیگیری های جدی را در سطح رئیس جمهور و معاون اول ایشان و وزارت نیرو انجام داده ایم که امیدواریم حق استان در برخورداری از منابع آب داده شود.

مرادنیا همچنین ضمن ابراز خوشحالی از حضور در جمع تشکل های کشاورزی، از تولید کنندگان و فعالان این بخش خواستار حضور جدی تر در صحنه شد و گفت: دولت حمایت های خود از بخش کشاورزی را ادامه می دهد اما خود کشاورزان و تشکل ها نیز لازم است در جهت ایجاد زنجیره های تولید کشاورزی و صنایع تبدیلی حضور موثر داشته باشند.

استاندار کردستان با بیان اینکه از تسهیلات اشتغال فراگیر بخش عمده آن به بخش کشاورزی پرداخت شده است گفت: لازم است از تسهیلات کم بهره، کشاورزان استان نهایت استفاده را در جهت افزایش تولید و اشتغال داشته باشند.

وی ادامه داد: سه خواسته اساسی من از بخش کشاورزی توسعه گلخانه ها، تولید و افزایش میزان گوشت قرمز و توسعه باغات با توجه به ظرفیت های استان است و انتظار دارم نهادها و دستگاههای مرتبط و بانک ها در این خصوص به جد وارد عمل شوند.

وی در ادامه سخنان خود به روشنگری در خصوص قیمت تمام شده گندم پرداخت و گفت: آمارهای گوناگون اعلامی از سوی اشخاص و تشکل های مختلف بیشتر مبنای علمی ندارد و گاهی آنان قیمت تمام شده گندم را با ارز آزاد محاسبه می کنند.

وی ادامه داد: دولت کماکان به نهاده ها و ادوات بخش کشاورزی ارز دولتی اختصاص می دهد.

استاندار کردستان اظهار داشت: در زمان ارزانی قیمت گندم دولت رغبتی به واردات نداشت و کماکان خرید تضمینی را با نرخ بالاتر از قیمت جهانی در دستور کار قرار داد.

وی افزود: طبق محاسبات و شنیده ها احتمالا دولت در سال آینده گندم را به قیمت کیلویی هزار و ۸۰۰ تومان خریداری خواهد کرد.

استاندار کردستان در ادامه به مسئولیت خود در قبال تمامی بخش ها اشاره کرد و گفت: من به عنوان مقام عالی دولت در استان نسبت به همه بخش ها مسئولیت دارم و امیدوارم در دوره خدمت خود بتوانم منشا اثرات مثبت در بخش کشاورزی و توسعه آن باشم.

بازدید [ 46341 ]
برچسب ها