چهار شنبه 7 خرداد سال 1399

اخبار

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری:

مشارکت مردمی بهترین الگو برای خدمت رسانی است

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری کردستان با بیان اینکه در حال حاضر در جامعه ما، الگوهای مشارکتی، از مهم ترین الگوهای پاسخگویی در راستای خدمت رسانی به مردم است، گفت: در روستاها پروژه های عمرانی فرهنگی، آموزشی و اجتماعی اگر پشتوانه و مشارکت مردمی نداشته باشد، مطمئناً با شکست مواجه خواهد شد.
مشارکت مردمی بهترین الگو برای خدمت رسانی است

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کردستان از ایسنا؛ مرادی در نشست با بانوان دهیار روستاهای استان، که در جهاددانشگاهی کردستان برگزار شد، با اشاره به ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) و روز مادر اظهار کرد: نشست با بانوان دهیار و قدردانی از زحمات و تلاش­های آنان، شنیدن و پرداختن به مشکلات و مسایل این قشر از نزدیک و برداشتن گام هایی موثر برای حل مشکلات آنان از جمله اهداف این نشست است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در جامعه ما، الگوهای مشارکتی، از مهم ترین الگو های پاسخگو در راستای خدمت رسانی به مردم  است، افزود: در روستاها پروژه های عمرانی فرهنگی، آموزشی و اجتماعی اگر پشتوانه و مشارکت مردمی نداشته باشد، با شکست مواجه خواهد شد.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شورا­های استانداری تصریح کرد: پروژه هایی که با کمک دهیاران و پشتیبانی مشارکت مردمی در روستاها اجرا شده است، نتیجه ای مطلوب داشته و بهره مندی خوبی از آنها انجام شده است.

وی ادامه داد: امید است که در سال آینده با تصویب بودجه سه هزار و 200 میلیارد تومانی در مجلس شورای اسلامی و جذب اعتبارات مناسب همچون سنوات گذشته برای استان، اقدامات و عملکردهای موثری برای ارتقاء دهیاری های سطح استان داشته باشیم.

مرادی در پایان این نشست گفت: نمایش برابری و شخصیت بانوان در جامعه و اقدامات اجرایی دهیاری­ ها، برای جامعه و مردم استان ار اولویت های کاری ما در سال آینده خواهد بود.


مدیرکل دفتر امور روستایی و شورا­های استانداری، با بیان اینکه برخی از مشکلات و معضلات دهیاری های استان، مربوط به ادارات کل استان می­ باشد که ما در دفتر امور روستایی بصورت مستمر و جدی پیگیر آن­ها هستیم عنوان کرد: اقدامات جدیدی برای روستائیان عزیز در دست اقدام می­ باشد، که باید با کمک دهیاران بتوانیم بخوبی آن­ها را در سطح روستاها به مرحله اجرا در آوریم.

وی اعلام کرد: یکی از برنامه­ های سال آینده، بحث بیمه روستای است که شامل دو بخش بیمه تکمیلی درمان روستایی و بیمه حوادثی از قبیل زلزله، آتش سوزی و ... می باشد، که با هزینه­ های بسیار کمی برای هر خانوار روستایی برای یکسال قابل اجرا است.

مرادی افزود: برای پروژه ­های محرومیت زدایی، ستادی در سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و قرارگاه محرومیت زدایی سپاه پاسداران تشکیل شده که بر این اساس هر فرمانداری 200 پروژه محرومیت زدایی را معرفی کرده و در مجموع 10 فرمانداری بالغ بر 2000 پروژه را شامل می­ شود.

وی عنوان کرد: این طرح ­ها شامل پروژه­ های عمرانی، فرهنگی، اجتماعی و ... می­ باشد، که دهیاران می توانند آن­ها را شناسایی کرده و معرفی کنند.

گفتنی است؛ در این نشست دهیاران برخی از روستاهای استان به ابراز مشکلات و معضلاتی از قبیل: کمبود فضاهای ورزشی، بهبود فضاهای آموزشی، امنیت شغلی دهیاران، بهبود سیستم دفع فاضلاب و زباله، اجرای طرح هادی، راه­ های روستایی و ... در روستاهای خود پرداختند.  

بازدید [ 419577 ]
برچسب ها