دو شنبه 30 دی سال 1398

اخبار اقتصادی و عمرانی

معاون وزیر راه و شهرسازی:

مشارکت مردم شرط اساسی موفقیت طرح بازآفرینی شهری است

معاون وزیر و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی بهسازی و عمران شهری کشور مشارکت و حضور مردم را یکی از شرط‌های اساسی در موفقیت وبه نتیجه رسیدن طرح بازآفرینی شهری عنوان کرد.
مشارکت مردم شرط اساسی موفقیت طرح بازآفرینی شهری است

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ هوشنگ عشایری در جلسه ستاد بازآفرینی شهری کردستان با بیان اینکه برنامه ملی بازآفرینی شهری با رویکرد محله محوری و بهبود فضای زندگی مردم توسط رییس جمهور در  بهمن ماه سال گذشته اجرایی شد گفت: تمامی دستگاه‌های دولتی و مدیران در راستای اجرای این طرح موظف به مشارکت و اقدام هماهنگ در این راستا هستند و دراین میان نقش مردم مهم و اساسی است.

وی با فراخواندن رسانه های جمعی محلی به تشویق وترغیب مردم برای مشارکت در این طرح گفت: اگر مشارکت مستقیم مردم به اقدامات دولتی افزوده شود کارها تسریع و نتیجه بهتری رقم خواهد خورد.

عشایری با بیان اینکه طبق تاکید و دستور رییس جمهور باید همه زمین های مازاد دولتی محدوده شهرها در اختیار اجری طرح بازآفرینی شهری قرار بگیرد افزود:  از منابع دولتی بالغ بر 30 میلیارد تومان اعتبار به اجرای طرح بازآفرینی شهری در کردستان اختصاص یافته است و خوشبختانه در مناطق حاشیه ای شهر سنندج کارها طبق روال پیش می رود.

 معاون وزیرومدیرعامل شرکت مادر تخصصی بهسازی و عمران شهری کشورادامه داد: طبق تکلیف وبرنامه  اعلام شده دولت در کشور باید سالیانه به 270 محله و در کل به هزارو 334 محله با همکاری شهرداری ها ورود و بازآفرینی انجام دهد.

وی اضافه کرد: کردستان پیشتاز برنامه طرح بازآفرینی شهری است ، چرا که این موضوع را استاندار و نمایندگان استان مصرانه پیگیری می کنند و مقام عالی وزارت نیز تاکید دارند که در طرح بازآفرینی شهری به کردستان و شهر سنندج توجه ویژه شود.

عشایری گفت: علاوه بر اقدامات دولتی و شهرداری ها انتظار است همه نهادهای اجتماعی و فرهنگی در اجرای این طرح نقش بازی کنند.

بازدید [ 64524 ]
برچسب ها