یک شنبه 17 آذر سال 1398

اخبار

مشارکت مردم کردستان برای بازسازی مناطق زلزله زده بکارگیری شود

جانشین رئیس ستاد بحران استان کردستان گفت: می توان از طریق رسانه ها و با استفاده از فضای مجازی، مردم کردستان را به مشارکت در بازسازی نقاط زلزله زده دعوت کرد تا کسانی که تمکن مالی دارند در گروه های کوچک نسبت به ساخت منازل 50 تا 70 متری در مناطق زلزله زده اقدام کنند و البته این امر باید با حمایت های دولت دنبال شود.
مشارکت مردم کردستان برای بازسازی مناطق زلزله زده بکارگیری شود

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ مهندس امیر قادری در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان کردستان با بیان این مطلب افزود: تجربه نشان داده در اینگونه بحرانها مشارکت مردمی توانسته موثر باشد و دلیل تأکید بر لزوم جلب و جذب این قبیل مشارکتها نیز همین موضوع است و قطعا علاوه بر مردم، در بازسازی نقاط آسیب دیده باید همه همت کنند و دولت نیز حمایتهای لازم را انجام می دهد.
وی با بیان اینکه بلایای طبیعی همواره تلخ و تهدیدکننده هستند، گفت: آمادگی مداوم برای مقابله و مواجهه با این شرایط یک ضرورت است و به گونه ای باید برنامه ریزی و مدیریت صورت گیرد تا آثار این سوانح به حداقل ممکن برد.
قادری با یادآوری حادثه خیز بودن کشور ایران و برخی مشکلات گفت: به عنوان نمونه در سنندج 50 درصد جمعت در 20 تا 25 درصد مساحت این شهر زندگی می کنند و عمدتا این مناطق نیز بافتهای ناکارآمد و مسئله دار و سازه هایی هستند که از استحکام کافی برخوردار نیستند.
معاون استاندار کردستان تأکید کرد: باید مقررات و قوانین به سمتی هدایت شود که ساخت و سازهای مسحکم انجام بگیرد و در این زمنیه فرهنگسازی و نهادینه کردن موضوع برای مردم و همچنین رعایت تمام ضوابط و دستورالعملها از سوی دستگاه های مسئول انجام شود.
قادری با اشاره به لزوم بازدید از نقاط زلزله زده در استان کرمانشاه تصریح کرد: پس از این بازدیدها و با استفاده از مشاهدات و ارزیابی ها، راهکارهای بهبود وضعیت ساخت وساز در کردستان در شورای فنی استان مطرح و پس از تصمیم گیری جهت اجرا ابلاغ شود.
جانشین رئیس ستاد مدیریت بحران استان کردستان همچنین از اعضای این شورا خواست تا اطلاعات مربوط به کمک های ارسالی از استان کردستان به نقاط زلزله زده را روزانه به ستاد مدیریت بحران منعکس کنند.
قادری در پایان از مردم استان کردستان به جهت کمک های گسترده و همچنین از دستگاه های اجرایی و نیروهای نظامی و انتظامی به دلیل خدمات رسانی به این مناطق تقدیر و تشکر کرد.
گفتنی است استان کردستان به عنوان استان معین در امر کمک رسانی و بازسازی شهرستان زلزله زده ثلاث و باباجانی تعیین شده است و در این جلسه اعضای شورای مدیریت بحران استان کردستان لیست تجهیزات و امکانات قالب ارسال به مناطق زلزله زده را اعلام کردند و قرار شد در کوتاهترین زمان این امکانات ارسال شود.

برچسب ها