شنبه 16 فروردین سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

معاون اقتصادی استاندار:

مصوبه ساماندهى مبادلات مرزى به نفع پيله‌وران اصلاح مى‌شود

معاون هماهنگى امور اقتصادى و توسعه منابع استاندار كردستان گفت: هيات دولت در جلسه آينده خود كه روز يكشنبه برگزار خواهد شد مصوبه ساماندهى مبادلات مرزى به را نفع پيله وران و در راستاى ارتقاء معيشت مرزنشينان اصلاح خواهد كرد.
مصوبه ساماندهى مبادلات مرزى به نفع پيله‌وران اصلاح مى‌شود

به گزارش پايگاه اطلاع رسانى استاندارى كردستان؛ حسين فيروزى در جلسه شوراى ساماندهى مبادلات مرزى، اظهار داشت: يكى از اهداف مصوبه ساماندهى مبادلات مرزى توانمندسازى و ارتقاء معيشت مرزنشينان است و در اين راستا پيشنهاداتى از جمله افزايش سقف مبادلات به ١٨٠ دلار در سال ٩٧، افزايش اقلام وارداتى از ٤١ به ٤٩ قلم و افزايش واردات برنج از ٢٥ به ٤٠ كيلوگرم براى هر نفر عضو تعاونى هاى مرزنشين در جلسه آينده دولت مصوب خواهد شد.
وى همچنين افزود: معافيت مالياتى اقلام خوراكى از٧٠ درصد بود به صددرصد و معافيت مالياتى اقلام غيرخوراكى از ٣٠ درصد به ٥٠ درصد خواهد رسيد.
ديگر دستوركار اين جلسه پايانه مرزى باشماق بود كه ٢٣ هكتار به ٧ هكتار فعلى آن اضافه و رسما و قانونا كليه اختيارات و مسئوليت ها به حمل و نقل و پايانه هاى استان واگذار شده است.
معاون هماهنگى امور اقتصادى و توسعه منابع استاندار كردستان با تاكيد بر اينكه آسفالت كليه مسيرها، خط كشى و نصب علائم و تابلوها در اين مرز بسيار مهم است، افزود: ما سرعت عمل مى خواهيم و از حمل و نقل و پايانه هاى استان انتظار داريم تا ٤٥ روز آينده كليه همه اين كارها را به پايان برساند.
وى خاطرنشان كرد: رفاه حال مردم و تجار از جمله موارد مدنظر در توسعه پايانه مرزى باشماق است و تلاش داريم در طول زمان فعاليت عمرانى وقفه اى در صادرات و واردات و ترددها ايجاد نشود.
به گفته فيروزى، برآورد هزينه اين توسعه حدود ٢ ميليارد تومان است.

بازدید [ 612066 ]
برچسب ها