جمعه 22 فروردین سال 1399

اخبار

معاون سیاسی استاندار کردستان در پیامی روز دانشجو را تبریک گفت

خوش‌اقبال، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان در پیامی 16 آذز روز دانشجو را تبریک گفت.
معاون سیاسی استاندار کردستان در پیامی روز دانشجو را تبریک گفت

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کردستان، متن این پیام به این شرح است:

مقام معظم رهبری(مد ظله العالی):
"به نظر من دانشجوى موفّق كسى است كه خوب درس بخواند؛ خوب تهذيب اخلاق كند و خوب به ورزش بپردازد" و "سياسی باشد و قدرت تحليل سياسى پيدا كند تا گروه‏هاى بيرون دانشگاه نتوانند بر اوضاع دانشگاه مسلط شوند "

شانزده آذر، روز دانشجو نماد استکبارستيزی، استقلال خواهی و نمونه والای مقاومت تاریخی جوانان ايران عزيز و تجلی بصیرت و یادآور فداکاری، رشادت و حریت دانشجویی است. بی تردید این فریاد استکبار و استعمارستیزی، الگو و نماد جاودان آزادی خواهی ملتی است که توانست با رهبری و هدایت هوشمندانه امام راحل، رژیم فاسد طاغوت را برای همیشه از صحنه روزگار محو کند. شصت و پنج سال پیش در چنین روزی، دانشگاه سنگر دانشجو شد و خون پاک دانشجویانی که در مقابل شیطان بزرگ سر خم نکردند گواهی سند آزادگی و حق طلبی جوانان ایران گردید. دانشجو مظهر نشاط، عدالت خواهی، استکبار ستیزی و مطالبه گری است. جایگاه دانشجو از ارزش خاصی برخوردار است و توجه به این قشر دارای اهمیت ویژه‌ای است، همانگونه که رهبری فرموده اند: "قشر دانشجو براى ما، براى اين كشور و براى آينده، مهم است".

در ساليان اخير که "آماج بسيارى از تبليغات خصمانه‏ دشمنان، در درجه‏ اول، دانشجويان و دانشگاهيانند"، دانشگاه و جايگاه دانشجو اهميت دوچندان پيدا کرده است. از اين منظر است که پافشاری و تأکيد بر ويژگی های اصيل دانشجويي يعنی استبداد ستیزی، عدالت محوری و مهمتر از آن پرسشگری بسيار مهم است. در حقيقت، نقطه آغاز مسیر پیشرفت تمامی جوامع، "جسارت دانستن" و "شجاعت پرسيدن" است و مقدمه اين مهم "پرسشگری" و "مطالبه گری" است. از اين رو، دانشجو و دانشگاه به عنوان کانون اصلی توسعه و ترويج دانش و پرسش می تواند گام مهمی در راستای اعتلای ايران اسلامی و پيشرفت کشور بردارد و انتظاری بيش از آن از اين " پايگاه اصلى انقلاب" نيز نمی رود. و امروزه دانشگاهیان کشور که فرزندانی چون احمدی روشن، شهریاری، تهرانی مقدم و دیگر شهدای برومند را تقدیم آستان الهی نموده است، با بهره جستن از میراث تاریخی، علمی و تجربه گران قدر انقلاب اسلامی، مسیر حرکت خود را در راستای شکل گیری تمدن نوین اسلامی که همان جامعه آرمانی اسلام است، انتخاب و نقش آفرینی نموده و خواهند نمود.
بی تردید دانشجویان، به ويژه دانشجويان عزيز در استان کردستان عامل موثر رشد و بالندگی جامعه بوده و حضور پررنگ آنان در عرصه های مختلف اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی، با همان روحیه حق طلبی، پرسشگری و دانش اندوزی می تواند آینده توام با موفقیت کشور را تضمین کند. از همین رو انتظار می رود دانشجویان با بهره گیری از مبانی اصیل اسلامی و با تاسی از رهنمودهای امام راحل و مقام معظم رهبری در جهت برآورده شدن اهداف، برنامه ها و رفع نیازهای جامعه گام بردارند.

اینجانب، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان دانشجوی 16 آذر، این روز را به دانشجویان کشور به ویژه دانشجویان دانشگاه های استان کردستان تبریک می گویم و امیدوارم با تقبل مسئولیت بیشتر به ارتقاء کیفیت علمی کشور و استان کردستان توجه داشته باشند؛ آرزوی توفیق هر چه بیشتر شما عزیزان را از درگاه باریتعالی خواستارم و امیدوارم با همت و تلاشی مضاعف در جهت پیشرفت همه جانبه و تداوم عزت و اقتدار ایران اسلامی و استان عزیز و فرهنگی کردستان بیش از پیش کوشا باشید.

حسین خوش اقبال
معاون سیاسی_امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان

بازدید [ 26619 ]
برچسب ها