چهار شنبه 7 خرداد سال 1399

اخبار

معاون سیاسی امنیتی استاندار ترتیبات ادامه طرح کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا را اعلام کرد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان با تشریح اطلاعیه شماره ۵ کمیته امنیتی، ‌اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا ترتیبات ادامه طرح کاهش زنجیره انتقال بیماری را اعلام کرد.
معاون سیاسی امنیتی استاندار  ترتیبات ادامه طرح کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا را اعلام کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ حسین خوش اقبال با اشاره به اطلاعيه شماره ۵ كميته امنيتي، ‌اجتماعي و انتظامي ستاد ملي مديريت بيماري كرونا تاکید کرد: باتوجه به اینکه فعلا تا پايان فرووردین ماه صرفا افراد بومي ساكن (مقيم) هر شهر مجاز به ورود به آن شهر دارند، لذا از ورود افراد غير ساكن به شهرهای استان جلوگیری خواهد شد و هرچند که خروج افراد غير ساكن براي رفتن به محل سكونت خود بلامانع است اما اين افراد در طول مسير اجازه ورود به شهرها را ندارند و از كنار گذرها عبور خواهند کرد.
خوش اقبال در ادامه مطالب خود با اشاره به تعطیلی مراکز آموزشی بیان داشت: مدارس و دانشگاه های استان كماكان فعلا تا پایان فروردین ماه تعطیل خواهد بود.اما فعالیت ادارات دولتي از ۲۳ فروردين ماه با ترتيبات جديد برابر بخشنامه سازمان اداري و استخدامي در خصوص میزان نيروي انساني و ساعات كاري ادامه می یابد.
رئیس کمیته امنیتی اجتماعی انتظامی استانی ستاد مدیریت کرونا با اشاره به تعطیلی پارك ها، ‌بوستان ها،‌ تفرجگاه ها،‌ مراكز تفريحي،‌ استخرها و اماکن مشابه گفت: برگزاري هرگونه تجمع و مراسم رسمي،‌غير رسمي ومذهبي ،برگزاري اعياد شعبانيه در قالب برپايي ايستگاه هاي صلواتي، برپايي مراسم، جشن هاي مولودي خواني و نظائر آن ممنوع است.
معاون سیاسی ‌امنیتی واجتماعی ضمن اشاره به بلامانع بودن تردد خودروهاي امدادي،‌ درماني،‌ پليس، حمل بار، كالاها‌ و مايحتاج مردم‌ وهمچنین سوخت ، ابراز داشت که تردد كارمندان و ‌كارگراني كه محل سكونت آنها با محل كارشان در نقاط مختلف قرار دارد، تردد دانشجويان رشته های علوم پزشکی و سایر مصادیق مورد نیاز، تكنسين هاي مخابراتي و دیگر مواردی كه بنا به ضرورت از طريق مراجع ذیربط، هماهنگ می شود، با ارائه مدارك شناسايي معتبر امكانپذير است.
خوش اقبال در ادامه مباحث خود درمورد فعاليت اصناف و مشاغل تصریح کرد: 
الف) مشاغل گروه اول ( مشاغلی که نباید تعطیل شوند )مطابق اطلاعیه های قبلی به فعاليت خود ادامه مي دهندو فعاليت مشاغل و ‌صنوف داراي ريسك كم و متوسط که فهرست جدید آن از سوی وزارت صنعت،معدن و تجارت اعلام خواهد شد، در استان از ۲۳ فروردین مطابق پروتکل ها و شرایطی که از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ابلاغ و جزئیات آن از سوی وزارت صمت اعلام می شود، به صورت تدريجي آغاز خواهد شد.
رئیس کمیته امنیتی اجتماعی وانتظامی ستاد استانی مدیریت کرونا در پایان با اشاره به اجرایی بودن مصوبات این ستاد بر این نکته تاکید کرد که در صورت عدم توجه به  هر یک از موارد فوق الذكر، برابر قانون با متخلفين برخورد خواهد شد.

بازدید [ 110523 ]
برچسب ها