سه شنبه 14 مرداد سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

در جریان سفر وزیر راه و شهرسازی به کردستان

معاون وزیر راه و شهرسازی و معاون عمرانی استاندار کردستان از قطعات مختلف پروژه کریدور شمال به جنوب در بخش مربوط به کردستان بازدید کردند

دکتر خیرالله خادمی، معاون وزیر راه و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور و مهندس امیر قادری، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان، مدیرکل راه و شهرسازی، مدیرکل دفتر فنی استانداری کردستان و جمعی دیگر از مسئولان از بخش مربوط به استان کردستان در پروژه کریدور شمال به جنوب بازدید کردند.
معاون وزیر راه و شهرسازی و معاون عمرانی استاندار کردستان از قطعات مختلف پروژه کریدور شمال به جنوب در بخش مربوط به کردستان بازدید کردند


‌به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان، ‌دکتر خادمی در برخی قطعات مختلف این پروژه در محورهای مختلف حضور پیدا کرد و از نزدیک در جریان میزان پیشرفت قرار گرفت.
وی ضمن دریافت گزارش از مشاورین، مجریان و پیمانکاران این پروژه‌ها، راهکارهای لازم را برای به سرانجام رساندن هر چه زودتر این پروژه ملی که تاثیربسزایی در توسعه و عمران استان کردستان دارد، ارائه کرد.
کریدور شمال به جنوب از مرز بازرگان و جلفا در شمال غربی کشور آغاز شده و تا بندر امام خمینی(ره) و بندر خرمشهر به طول کلی 1328 کیلومتر امتداد دارد و سهم محور میاندوآب به کرمانشاه از این کریدور 430 کیلومتر بوده که 320 کیلومتر آن در استان کردستان واقع شده است.
اجرای این کریدور مزایایی چون تسهیل در ترافیک عبوری، صرفه جویی در مصرف سوخت، سامان بخشی به یکی از مهمترین محورهای ارتباطی کشور و رونق بخشی به سرمایه‌گذاری ملی و گردشگری را به دنبال خواهد داشت.

بازدید [ 722304 ]
برچسب ها