شنبه 18 مرداد سال 1399

اخبار

استاندار کردستان:

معتمدین با حضور در رسانه‌ها مردم را تشویق کنند در خانه بمانند

استاندار کردستان در دیدار با تعدادی از معتمدین سنندج، از آنان خواست با حضور در رسانه ها، مردم را به ماندن در خانه و همکاری در راستای مهار کرونا تشویق کنند.
معتمدین با حضور در رسانه‌ها مردم را تشویق کنند در خانه بمانند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در این نشست با یادآوری تعطیلی مدارس، دانشگاه‌ها و حتی نماز جمعه، از امکان برگزاری مراسم نوروز در برخی روستاهای (توریستی) استان و در سطح شهرها ابراز نگرانی کرد و از معتمدین خواست برای جلوگیری از این تجمعات اقدام و مردم را به همکاری دعوت کنند. 

وی به مردم کردستان قول داد بعد از رفع بلای کرونا، جشن بزرگی در استان برگزار خواهد شد. 

مرادنیا در پاسخ به درخواست معتمدین برای قرنطینه استان و تعطیلی اجباری شهرها، اظهار داشت: تصمیمات برخی ملی، برخی منطقه‌ای و برخی هم استانی است، اجرای قرنطینه برای یک استان میسر نیست و استان های همجوار هم باید قرنطینه را اعمال کنند  و در خصوص تعطیلی اجباری در استان می‌توانیم تمام نیروهای نظامی و انتظامی را به خیابان‌ها ببریم اما مردم با قوه قهریه مهار نمی‌شوند.

استاندار با ابراز تاسف از اینکه هنوز موضوع کرونا برای بسیاری از مردم جدی نیست، اذعان داشت: ما همه خواهش‌هایمان را کرده‌ایم و تمام تلاش خود را به کار بسته‌ایم، طی ۲ - ۳ هفته گذشته از مردم خواسته‌ایم که ترددها را کم کنند، حضور کارمندان در ادارات به یک سوم رسیده اما مردم هنوز موضوع را جدی نگرفته‌اند.

وی خاطرنشان کرد: کرونا موضوعی سیاسی نیست بلکه بحث سلامت انسان‌هاست و باید همه مردم همکاری کنند. 

مرادنیا با اشاره به اینکه حضور بسیاری از افراد در سطح شهر به دلایل مالی نیست، افزود: از چند روز پیش، توزیع ۶۰ هزار بسته اقلام بهداشتی در بین افراد نیازمند شروع شده و بسته های غذایی نیز در بین تعدادی از خانوارها توزیع شده و اقشار آسیب پذیر نیز مبلغی حمایتی بین ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان از دولت دریافت خواهند کرد. 

استاندار با استناد به آمار اعلام شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، هشدار داد: طبق پیش بینی در صورت عدم همکاری مردم پیک مبتلایان در استان به ۶ هزار نفر برسد در حالی که ۲۳۰۰ الی ۲۴۰۰ تخت بیمارستانی در استان داریم و با استفاده از امکانات سپاه و ارتش نیز نقاهتگاه هایی برای روز مبادا آماده شده است. 

بهمن مرادنیا در پایان این دیدار روحیه بالای پرستاران درگیر در بخش‌های بستری بیماران کرونایی را ستودنی عنوان و از تلاش‌های کادر پزشکی و پرستاری قدردانی کرد.

بازدید [ 266703 ]
برچسب ها