شنبه 18 مرداد سال 1399

اخبار

استاندار کردستان:

معلولین باید سهم مناسب خود را از استان داشتە باشند

استاندار کردستان بر مناسب سازی فضا و اماکن عمومی برای معلولین تاکید کرد و گفت: معلولین باید در همە بخش‌ها سهم مناسب خود را داشتە باشند.
معلولین باید سهم مناسب خود را از استان داشتە باشند

بە گزارش پایگاە اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در دیدار با رئیس سازمان بهزیستی کشور افزود: اگر دستگاه‌های دولتی نسبت بە مناسب سازی فضای ادارات و سازمان‌ها اقدام کنند حتما مردم و شرکت‌های خصوصی نیز این امر را رعایت خواهند کرد.
وی افزود: ایجاد حداقل‌های امکانات برای معلولین لازم است ودر این صورت آنان خواهند توانست زندگی خود را اداره کنند.

وی بر راه‌اندازی پنج مرکز معلولین در استان تاکید کرد و افزود: لاز م است این مراکز در یک مکان مشخص تجمیع شوند و ما نیز زمین و اعتبار آن را تامین خواهیم کرد.

مرادنیا در ادامه با بیان اینکه کردستان یک استان کم برخوردار و خدمات خیرین نیز جوابگوی سطح نیازمندی‌ها نیست اظهار داشت: سازمان بهزیستی کشور باید بصورت ویژه کردستان را مورد توجه قرار دهد.

استاندار کردستان در ادامه به موضوع آسیب های اجتماعی در استان نیز اشاره کرد و گفت: گرچه وضعیت استان در آسیب‌های اجتماعی نظیر اعتیاد به نسبت کشور سفید است اما اگر توجه جدی به این بخش‌ها نشود می‌تواند در آینده مشکل ساز شود.

وی افزود: لازم است در فضای مجازی نسبت به اطلاع رسانی در خصوص آسیب‌های اجتماعی اطلاع رسانی و آگاهی بخشی شود تا مردم بصورت شفاف در جریان اوضاع قرار بگیرند و سیاه نمایی‌ها در فضای مجازی نتواند تاثیرگذار باشد.

بازدید [ 562305 ]
برچسب ها