چهار شنبه 7 خرداد سال 1399

اخبار

معاون سیاسی استاندار کردستان:

مقاومت خرمشهر، مقاومت تمام مردم ایران بود

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: مقاومت خرمشهر، مقاومت تمام مردم ایران بود.
مقاومت خرمشهر، مقاومت تمام مردم ایران بود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ حسین خوش اقبال امروز در گفتگو با خبرنگار ما با تبریک فرارسیدن سوم خرداد سالروز آزاد سازی خرمشهر با بیان این مطلب اظهار داشت: حمله حزب بعث به خرمشهر آنچنان ناجوانمردانه و غیر منتظره صورت گرفت که در روزهای نخستین اگر مقاومت مردم قهرمان خرمشهر نبود شهر به سرعت سقوط می کرد.
وی افزود: سوم خرداد را باید یکی از نشانه های بی نظیر وعده الهی در تاریخ انقلاب شکوهمند جمهوری اسلامی برابر ظلم و ستم و دسیسه دشمنان قسم خورده این آب و خاک  دانست. 
خوش اقبال ادامه داد: عملیات آزاد سازی این شهر از روز حمله رژیم بعث عراق به این شهر یعنی  ۴ آبان ماه ۱۳۵۹ تا سوم خردادماه ۱۳۶۱ موجب شد تا خرمشهر پس از ۵۷۸ روز از اسارت دشمن آزاد شود.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان تصریح کرد: حزب بعث تا دندان مسلح و با کمک حامیان خود مصمم بود تا علاوه بر تصرف خرمشهر ظرف مدت یک هفته نیز به پایتخت کشورمان برسد ولی این آرزوی خود را به گور برد و خرمشهر قهرمان به آغوش کشور بازگشت.
وی اذعان داشت: اساسا در موضوع آزاد سازی خرمشهر نکته ای که بیش از هر مورد دیگری به ذهن خطور می کند مشارکت جانانه نیروهای انقلابی اعم از سپاه پاسداران ، ارتش ، ژاندارمری، شهربانی، بسیج مردمی، کمیته های انقلاب اسلامی وسایر نیروهای پر افتخار و غیرتمند کشورمان در تمامی مراحل آزاد سازی بود. 
خوش اقبال خاطر نشان کرد: آنها دوشادوش یکدیگر جنگیده و شهید دادند اما اجازه ندادند تا حتی یک وجب از خاک کشور به بیگانگان داده شود.
وی در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان این مطلب که عملیات آزاد سازی خرمشهر که به عملیات بیت المقدس مشهور است یکی از افتخارات ملت ایران است، در ادامه ابراز داشت:  از ویژگی های بارز این نبرد حضور شهید صیادشیرازی فرمانده ارتش و محسن رضایی فرمانده سپاه پاسداران به عنوان دو فرمانده میدانی در یک میدان جنگی در کنار یکدیگر بود که به خوبی یک عملیات را فرماندهی و هدایت کردند.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: این ویژگی از جمله بزرگترین دستاوردهای این  جنگ به حساب می آید و همین امر نشانگر آن است که هرگاه در کشور همدلی و کنار یکدیگر را تجربه کرده به پیروزیهای بسیار بزرگی دست پیدا کرده ایم.
وی اظهار داشت:تجربه آن سالها به خوبی نشان میدهد که این روزها هم که کشور تحت شدیدترین و ناجوانمردانه ترین تحریم های دشمنان قسم خورده و دولت متخاصم آمریکا قرار دارد نیز می توانیم در کنار یکدیگر و با وحدت و همدلی از تمامی تنگناهای موجود به سلامت عبور کنیم.
خوش اقبال تاکید کرد: امروز نیزهمان گونه که در مبارزه تمام قد و همه جانبه در برابر بیماری کرونا ویروس نیز شاهد هستیم، تنها رمز پیروزی ملت قهرمان ایران وحدت و همدلی در عرصه های بین المللی و تحکیم گفتگوهای داخلی زیر نظر منویات مقام معظم رهبری به منظور برون رفت از مشکلات می باشد.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان در پایان گفت: اینجانب بر خود لازم میدانم تا ضمن تبریک و تهنیت به تمامی رزمندگان سرداران و سربازان و جانبازان و شهدای ۸سال دفاع مقدس، سالگرد این پیروزی بزرگ را به احاد مردم ایران سرافراز تبریک عرض کرده و از خداوند منان برای شهدای این عملیات بزرگ و غرور آفرین علو درجات را آرزومندم.

بازدید [ 14763 ]
برچسب ها