سه شنبه 7 بهمن سال 1399

اخبار فرهنگی و سیاسی

استاندار کردستان:

ملاک انتخاب فرماندار بیجار توانمندی بود/ آب شهرستان بیجار از سد سیازاخ تامین خواهد شد

استاندار کردستان تنها معیار وملاک برای انتخاب فرماندار شهرستان بیجار را فارغ از همه بحث های حاشیه ای توانمندی وتسلط در مسایل اجرایی ومدیریتی عنوان کرد.
ملاک انتخاب فرماندار بیجار توانمندی بود/ آب شهرستان بیجار از سد سیازاخ تامین خواهد شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا درجلسه شورای اداری شهرستان بیجاربا محوریت تودیع ومعارفه فرماندار بیجار گفت؛ فرماندار جدید شهرستان بیجار شخصی توانمند با سابقه مدیریتی، مردمی و پرانگیزە است ودر واقع تنها ملاک انتخاب وی بە عنوان فرماندار همین ویژگی ها بودە است.
وی با بیان اینکە من بە عنوان مقام عالی دولت در استان بر سر منافع مردم با کسی معاملە نکردە ونخواهم کرد افزود؛ ملاک عمل من تنها کار وتلاش برای توسعە استان است واز فرماندار جدید میخواهم این مسئلە را هموارە مد نظرداشته باشد.
مرادنیا ادامه داد؛ توسعه تنها با کار شبانه روزی، اتحاد وهمدلی با همه جریانها وگروهها امکان پذیر است ودرخواست من از فرماندار این است که با نماینده مجلس، امامان جمعه، رسانه ها تعامل داشته و به مسائل حاشیه ای توجهی نداشته باشد.
استاندار کردستان تصریح کرد؛ پرداختن به مباحث حاشیه ای ما را از رسیدن به توسعه باز می دارد وباید همانند دیگر استانها با همدلی وهمکاری درمسیر توسعه گام برداریم.
وی در ادامە سخنان خود بە طرح تولید زنجیره فولاد در استان نیز اشاره کرد وگفت؛تفاهمنامه ایجاد دو مجموعه مستقل تولید فولاد در بیجار وقروه دراستان با سرمایه گذاری یک میلیارد دلار امضا وسهامداران نیز مشخص شده است.
مرادنیا با بیان اینکه این بزرگترین سرمایه گذاری صنعتی در طول تاریخ استان کردستان است اضافه کرد؛ بعد از ماه رمضان وبا سفر وزیر صنعت، معدن وتجارت اجرای سه طرح آهن اسفنجی در قروه وبیجار وسقز آغاز خواهد شد.
وی با بیان اینکه در آینده نزدیک یکی از دو طرح تولید فولاد در استان تبدیل به زنجیره کامل تولید فولاد می شود اظهار داشت؛ برای ایجاد زنجیره کامل تولید فولاد 1/2 میلیارد دلار دیگر سرمایە گذاری می شود.
مقام عالی دولت در استان کردستان یکی از عمده مشکلات شهرستان بیجار را تامین آب شرب وکشاورزی عنوان کرد وگفت؛ طبق پیگیری های صورت گرفته از محل سد سیازاخ آب ۹۰ روستا وشهر بیجار تامین خواهد شد.
مرادنیا به هزینه ایجاد خط انتقال آب از سد سیازاخ به بیجار نیز اشاره کرد وافزود؛ انتقال آب از سدسیازاخ به بیجار ۱۴۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد ودر همین راستا با دو بانک جهت سرمایه گذاری در این طرح مذاکره شده است.
وی در ادامه سخنان خود به مجموعه کارهای صورت گرفته در حوزه فرهنگ نیز گریزی زد وگفت؛ ساخت سه سریال فاخر از بزرگان کرددر دستور کار قرار دارد که یکی از آن سریالها درباره امیر نظام گروسی است که بعد از ماه رمضان ساخت آن کلید خواهد خورد.

بازدید [ 1001547 ]
برچسب ها