جمعه 22 فروردین سال 1399

اخبار

حسین فیروزی:

منابع بانکی استان باید در راستای رونق تولید صرف شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان با اشاره به فراوانی ظرفیت های تولید و توسعه در استان، اظهار داشت: منابع بانکی استان باید در راستای رونق تولید صرف شود.
منابع بانکی استان باید در راستای رونق تولید صرف شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ حسین فیروزی در اولین جلسه کمیسیون هماهنگی بانک های استان، این جلسه را مهمترین جلسه استان برای حمایت از رونق تولید در سال "رونق تولید"دانست تاکید کرد: از همه بانک های استان انتظار حمایت های بیشتر از واحدهای تولیدی را داریم. 
وی با اذعان به اینکه اقتصاد کردستان متناسب با ظرفیت های استان نیست، خاطرنشان کرد:  ما ۲% از جمعیت کشور را داریم اما فقط ۰/۵% از منابع بانکی را داریم که معتقدیم منابعی بیش از این در اختیار مردم قرار دارد اما خارج از استان سپرده گذاری شده و ما باید راهکاری بیابیم تا بتوانیم منابع مالی مردم را بیشتر جذب بانک های استان کنیم. 
معاون اقتصادی استاندار نسبت کل مطالبات معوق استان را ۶/۴% عنوان کرد و این رقم اندک را نشانه خوش حسابی مشتریان کردستانی نسبت به کل کشور دانست. 
فیروزی، با تاکید بر اینکه همه ارکان حاکمیت باید برای رونق تولید برنامه داشته باشند، از مدیران بانک ها خواست با نظرخواهی از کارشناسان و مشتریان بانکی فعال در حوزه تولید به دنبال راهکارهای رونق و حمایت از تولید باشند. 
وی اضافه کرد: برای رونق تولید باید حول ۳ محور تلاش کنیم، اول اینکه واحدهای راکد تولید و اشتغالزایی را شناسایی و برای هرکدام نسخه جداگانه بپیچیم. 
فیروزی ادامه داد: در محور دوم تعداد زیادی از واحدهای تولیدی استان با پایین تر از ظرفیت واقعی و کامل در حال فعالیت هستند که کمک به افزایش و رونق تولید این واحدها، کشور را در تحقق اقتصاد مقاومتی یاری می کند. 
معاون استاندار در تشریح محور سوم، با اشاره به اینکه تعداد زیادی از مشتریان بانکی تمایل دارند واحد تولیدی جدید ایجاد کنند، گفت: هیچکس راضی نیست بانک ها مطالبات خود را از مشتریان پس نگیرند اما ۲ دسته مشتری داریم، یکی واحدهایی که به چرخه تولید بازنخواهند گشت و دیگری واحدی که در حال فعالیت و تولید است اما به حمایت نیاز دارد. 
وی در این خصوص تصریح کرد: ما خواهان حمایت از تولید و اشتغال هستیم، نه افزایش معوقات بانکی. 
فیروزی همچنین اظهار داشت: بازرگانی و توسعه صادرات هم مشمول حمایت های بانکی می شود بنابراین صادرکنندگان نمونه هم مشمول دریافت تسهیلات رونق تولید هستند. 
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان با اشاره به اینکه بیش از ۱۰۰ رسته از فعالیت های اقتصادی استان در حوزه های مختلف شایسته حمایت است، یادآور شد: از همه بانک ها انتظار حمایت داریم و امیدواریم نسبت مصارف به منابع به خصوص در جهت رونق تولید به ۱۲۰ درصد برسانیم.

بازدید [ 257526 ]
برچسب ها