شنبه 18 مرداد سال 1399

اخبار

معاون عمرانی استاندار کردستان خبر داد:

مهلت 6 ماهه به بانکها برای مناسب سازی عابربانکهای استان/رسیدگی به وضعیت معلولان به مطالبه و دغدغه عمومی مبدل شده است

معاون عمرانی استاندار کردستان گفت: بانکهای سطح استان شش ماه فرصت دارند عابربانکها را به گونه ای مناسب سازی کنند که برای معلولان هم قابل استفاده کامل باشد.
مهلت 6 ماهه به بانکها برای مناسب سازی عابربانکهای استان/رسیدگی به وضعیت معلولان به مطالبه و دغدغه عمومی مبدل شده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان
، امیر قادری یکشنبه شب در جلسه کمیته مناسب سازی استان با بیان این مطلب گفت: 10 درصد از جامعه جهانی دچار معلولیت است و در کشور ما این قضیه به دلیل جنگ تحمیلی و تبعات آن سیر صعودی داشت؛ بنابراین دستگاه ها باید به موضوع معلولیت توجه جدیتری داشته و مشارکت های مردمی را بهتر جذب کنند.
وی با تأکید بر اینکه معلولان سرمایه ای برای جامعه هستند، افزود: معلولیت ناتوانی جسمی نیست، بلکه یک کم توانی جسمی – حرکتی می باشد و باید با این نگاه به مسائل معلولان بپردازیم.
معاون عمرانی استاندار کردستان با اشاره به اینکه هنوز مشکلاتی در رسیدگی به وضعیت معلولان و مناسب سازی وجود دارد، خاطرنشان کرد: با این وجود، شرایط معلولان نسبت به گذشته تفاوت زیادی داشته و اکنون رسیدگی به وضعیت آنها هم از سوی خود معلولان، هم دستگاه های اجرایی و هم افکار عمومی به یک مطالبه و دغدغه تبدیل شده و لازم است در این زمینه رسانه ها نیز فعالانه تر عمل نمایند.
قادری با یادآوری افتخارآفرینی های معلولان در عرصه های مختلف از جمله میادین ورزشی، تصریح کرد: اگرچه به وضعیت معلولان توجه خوبی شده است، اما کسب موفقیتهای متعدد از سوی آنان نشان می دهد این توجه و عنایت باید بیشتر استمرار یابد.
وی تأکید کرد: به مسئله مناسب سازی در اعتبارات شهرداریها و بویژه در حوزه بهسازی معابر و احداث و بازپیرایی بوستانها بیشتر پرداخته شود و با توجه به اینکه شهرداریها در همه مراحل ساخت و ساز نظارت دارند باید این نظارت را در موضوع مناسب سازی بویژه در ادارات نوساز بیشتر اعمال کنند.
معاون استاندار کردستان با تأکید بر ضرورت توجه به مقوله آموزش در این عرصه خاطرنشان کرد: اگرچه بهزیستی استان رتبه سوم کشوری را کسب کرده اما لازم است در حوزه مناسب سازی قدرتمندتر و بهتر عمل نماید.
در پایان این جلسه تفاهمنامه همکاری نمادین میان دبیرخانه کمیته مناسب سازی استان و شهرداری منطقه 4 شهر سنندج امضا شد.

برچسب ها