شنبه 18 مرداد سال 1399

اخبار

موافقت استاندار با تشکیل کارگروه بررسی و رفع مشکلات کارگران ساختمانی کردستان

استاندار کردستان در جلسه با اعضای انجمن های کارگران ساختمانی استان، با درخواست آنان مبنی بر تشکیل کارگروه بررسی و رفع مشکلات کارگران ساختمانی، موافقت کرد.
موافقت استاندار با تشکیل کارگروه بررسی و رفع مشکلات کارگران ساختمانی کردستان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ اعضای انجمن های کارگری در این جلسه خواستار تعیین مکانی به منظور استقرار و ساماندهی کارگران شدند که استاندار نیز بر اهمیت این موضوع تاکید کرد. 
بهمن مرادنیا در این خصوص اظهار داشت: شهرداری به جد پیگیر ساماندهی دستفروشان و وانت بارداران است که خود این افراد چندان تمایلی ندارند اما جای گله مندیست که در رابطه با طیف زحمتکش کارگری که مایل به ساماندهی و استقرار هستند کاری نکرده است. 
وی از شهرداری سنندج خواست، ظرف ۲ هفته در مورد تعیین مکانی به ننظور استقرار کارگران اقدام کند و در صورت ناتوانی شهرداری، معاونت عمرانی استانداری این موضوع را پیگیری نماید. 
مرادنیا خاطرنشان کرد: کارگران، قشر زحمتکش و پرتلاشی هستند که حاضر هستند سخت ترین کارها  را انجام دهند اما زیر بار منت کسی نمی روند لذا شایسته است حرمت و جایگاه اجتماعی آنان حفظ شود. 
مشکلات کارگران کردستانی در اقلیم کردستان عراق، دیگر موضوع مورد بحث در این جلسه بود که استاندار کردستان ضمن یادآوری طرح موضوع با وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی و همچنین مذاکرات سال گذشته هیات کردستانی در سفر به سلیمانیه عراق از مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان خواست موضوع را به جد پیگیری نماید. 
در این جلسه همچنین اعضای انجمن های کارگران ساختمای خواستار تشکیل کارگروه بررسی و رفع مشکلات کارگران ساختمانی استان شدند که استاندار با تشکیل این کارگروه به ریاست خود و دبیری اداره کل تعاون کار و رفاهاجتماعی و برگزاری جلسه هر ۴ ماه یکبار، موافقت کرد.

بازدید [ 328035 ]
برچسب ها