شنبه 18 مرداد سال 1399

اخبار

در دیدار جمعی از تجار و بازرگانان استان با استاندار کردستان مطرح شد؛

موانع واردات کالا از بازارچەهای موقت مرزی استان بر طرف شود

استاندار کردستان میزبان جمعی از تجار و بازرگانان استان بود ودر این دیدار تاکید شد کە موانع واردات کالا از بازارچەهای موقت مرزی استان بر طرف شود.
موانع واردات کالا از بازارچەهای موقت مرزی استان بر طرف شود

بە گزارش پایگاە اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ معاون اقتصادی استاندار کردستان با بیان اینکه بازارچه های موقت مرزی ظرفیتی برای توسعه استان و افزایش سطح معیشت مرزنشینان است، گفت: حدود ۵۰ هزار نفر از مردم مناطق مرزی بصورت مستقیم و غیر مستقیم معیشت شان با مبادلات مرزی گره خورده است و فعال شدن این بازارچه ها نقش بسزایی در ایجاد رونق آن مناطق خواهد داشت.
وی با بیان اینکه طبق مصوبه اواخر سال گذشته هیات محترم وزیران چهار استان مرزی مشمول طرح واردات ۱۰۰ قلم کالا برای فعالیت دوباره شدند، ادامه داد: دو عامل ضرورت ثبت سفارش و وجود نمایندگی های مجاز اقلام وارداتی در کشور عملا مانع اجرایی شدن فرآیندهای بازارچه های مرزی شدند.
فیروزی اخذ نقطه نظرات تجار و بازرگانان وادارات گمرک و سازمان صنعت، معدن وتجارت را در این جلسه مورد اشاره قرار داد و اظهار کرد: مقرر شده است که پیشنهادات لازم برای اصلاح مصوبه مزبور و رفع موانع مربوط به بازارچه های موقت مرزی و فعالیت دوباره آن بازارچه ها از طریق استاندار کردستان در دولت ارائه شود.

بازدید [ 331683 ]
برچسب ها