چهار شنبه 1 اردیبهشت سال 1400

اخبار اقتصادی و عمرانی

موسسات خیریه پل میان مردم و نیازمندان هستند

معاون هماهنگی امور اقتصای و توسعه منابع استاندار کردستان، موسسات خیریه را پلی میان مردم و نیازمندان و خانه خیرین را پلی میان موسسات و دولت عنوان کرد.
موسسات خیریه پل میان مردم و نیازمندان هستند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ خالد جعفر در جلسه شورای مشارکت های مردمی اداره کل بهزیستی که با حضور هیات مدیره خانه خیرین استان برگزار شد، گفت: دیدگاه مثبتی که امروز نسبت به خانه خیرین استان داریم به این دلیل است که ما از همین مردم هستیم و شناختی که از خیرین داریم موجب شده تا تصمیماتی که می گیریم با واقعیت های جامعه نزدیکتر باشد. 
وی اعتماد دولت به موسسات خیریه در توزیع بسته های کمک معیشتی کرونا را گامی در راستای تقویت مجموعه های برخاسته از نهادهای مردمی عنوان کرد و افزود: این اقدام هم موجب شد کمک ها به دست نیازمندانی که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی نیستند برسد و هم اینکه نشان دهیم این موسسات را 
به رسمیت می شناسیم. 
جعفری در ادامه با اشاره به فرصت های تسهیلاتی ایجاد شده از سوی دولت برای اشتغالزایی (اشتغال پایدار روستایی و تبصره ۱۸) از خانه خیرین خواست اعضای تحت پوشش خود را با این فرصت ها آشنا کنند تا گامی در جهت ایجاد اشتغال این افراد برداشته شود. 
وی در خصوص گلایه خیرین از ایجاد محدودیت برای موسسات خیریه در داشتن چند شماره حساب بانکی، اظهار داشت: ایجاد محدودیت برای موسسات، موجب کم شدن کمک های مردمی می شود و اگر اعتمادسازی نکنیم مردم از موسسات فاصله می گیرند. 
جعفری افزود: خدمات این موسسات می تواند بسیار تاثیرگذار باشد لذا خود آنها باید در سالم و شفاف سازی اقدامات خود بکوشند و بر عملکرد خود نظارت داشته باشند.

بازدید [ 129903 ]
برچسب ها