جمعه 22 فروردین سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

میزان صادرات بە عراق افتخار آمیز است/ صادرات ۹٦۴ میلیون دلاری از مرز باشماق/ مرز باشماق نیازمند ساماندهی مجدد است

دبیر ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران با عراق و سوریه میزان صادرات به عراق را افتخار آمیز دانست و ضمن تاکید بر ساماندهی مجدد مرز از صادرات ۹۶۴ میلیون دلاری از مرز باشماق در نه ماهه اول سالجاری خبر داد.
میزان صادرات بە عراق افتخار آمیز است/ صادرات ۹٦۴ میلیون دلاری از مرز باشماق/ مرز باشماق نیازمند ساماندهی مجدد است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ حسن دانایی فر در نشست با فعالان اقتصادی، تجار و بازرگانان استان در مرز باشماق مریوان گفت: در مجموع و برای اولین بار صادرات به عراق از چین پیشی گرفته است که این امر حاصل یک تلاش دسته جمعی بوده است.
وی با بیان اینکه در نه ماهه اول سال گذشته ۶۶۰ میلیون دلار کالا به عراق صادر شده بود و این رقم در مدت مشابه سالجاری با رشد ۴٦ درصدی به ۹۶۴ میلیون دلار رسیده است.
وی اعداد و ارقام موجود را بیانگر رشد صادرات به عراق دانست و بە صراحت گفت: علیرغم مثبت بودن آمارها هنوز میزان صادرات ما متناسب با ظرفیت ها و سرمایه گذاری های سیاسی ما نیست و روند صادرات باید سرعت بیشتری بگیرد.
دانایی فر با بیان اینکه مرز باشماق یک مرز رسمی و برای کشور از اهمیت خاصی برخوردار است افزود: این مرز با توجه به مشکلاتی که دارد نیازمند ساماندهی است و این وضعیت نباید استمرار پیدا کند.
دبیر ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران با عراق و سوریه  بازار عراق وسوریه را دو بازار مهم و در آستانه بازسازی ذکر کرد و گفت: طبق برآوردها در هر دو کشور عراق و سوریه ۵۰۰ میلیارد دلار ظرفیت بازسازی وجود دارد که این ظرفیت میتواند برای کشور ما تحول آفرین باشد.

بازدید [ 404073 ]
برچسب ها