چهار شنبه 7 خرداد سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

استاندار کردستان

نبود اشتغال پایدار بستر یاس و ناامیدی جوانان را در جامعه فراهم می کند

استاندار کردستان گفت: نبود اشتغال پایدار بستر یاس و ناامیدی جوانان را در جامعه فراهم می کند.
نبود اشتغال پایدار بستر یاس و ناامیدی جوانان را در جامعه فراهم می کند


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا ظهر امروز در چهارمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان کردستان با حضور محمد مهدی تندگویان معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در محل سالن شهدای دولت استانداری با بیان این مطلب اظهار داشت: تشکیل جلسات ستاد ساماندهی امور جوانان استان با حضور مدیران و مسئولان مربوطه باید برای رسیدگی به مسائل و مشکلات فرا روی قشر جوان استان در اولویت برنامه های دستگاههای اجرایی استان قرار گیرد.

وی افزود: مشکل اصلی امروز جوانان استان اشتغال است که متاسفانه ناهنجاری ها و آسیب های اجتماعی و به ویژه طلاق ناشی از نبود فرصت های اشتغال پایدار برای جوانان استان است.

مرادنیا ضمن انتقاد از عملکرد ضعیف بانک ها در پرداخت تسهیلات مورد نیاز برای اشتغال و ازدواج جوانان استان خواستار تسریع در روند پرداخت به موقع این تسهیلات به جوانان متقاضی استان شد.

استاندار کردستان از فرمانداران تابعه استان خواست تا با جدیت برگزاری جلسات ستاد ساماندهی جوانان شهرستانها و اجرایی نمودن مصوبات ستاد را در راس برنامه های خود قرار دهند.

وی تصریح کرد: خوشبختانه بخش کشاورزی استان کردستان دارای ظرفیت های فراوانی است و زمینه اشتغال جوانان جویای کار در این بخش مهیا شده است.

مرادنیا ابراز داشت: اخیرا در بخش توسعه بخش صنعت استان نیز اجرای طرح های زیربنایی توسعه محور رایزنی ها و اقدامات مناسبی صورت گرفته که امیدواریم در آینده نزدیک این اقدامات به نتیجه برسد و فرصتهای اشتغال بیشتری برای مردم و به خصوص جوانان مهیا شود.

وی گفت: در سال گذشته به نسبت سال 95 میزان بیکاری استان بیش از یک و نیم درصد کاهش پیدا کرد که امیدواریم در سالجاری این روند نیز ادامه یابد و شاهد کاهش هر بیشتر نرخ بیکاری استان باشیم.

وی در پایان سخنان خود با اشاره به تصویب منطقه آزاد اقتصادی بانه و مریوان در استان ابراز کرد: با تصویب این منطقه تجاری تلاش خواهیم کرد تا با ایجاد بسترهای مورد نیاز شرایط را برای تقویت تولید وافزایش فرصتهای اشتغال زایی جوانان فراهم کنیم.

 

 

بازدید [ 633042 ]
برچسب ها