جمعه 22 آذر سال 1398

اخبار

فیروزی عنوان کرد:

نتيجه گرايى در عملكردها بايد مورد توجه قرار گيرد

معاون هماهنگى امور اقتصادى و توسعه منابع استاندار كردستان تاكيد كرد: نتيجه گرايى در عملكردها بايد مورد مورد توجه قرار گيرد.
نتيجه گرايى در عملكردها بايد مورد توجه قرار گيرد


به گزارش پايگاه اطلاع رسانى استاندارى كردستان؛ حسين فيروزى با ابراز خرسندى از توجه بانك ها به نتبجه گرايى در عملكردها از آنها خواست بر موضوع دريافت به موقع و صحيح تسهيلات از سوى واحدهاى توليدى و اقتصادى دقت داشته باشند.
فيروزى در چهل و ششمين جلسه كارگروه تسهيل و رفع موانع توليد اظهار داشت: بخشنامه ها و دستورالعمل ها، قالب هايى هستند كه بايد در عرصه عمل به آنها جان داده شود.
وى با اشاره به ابلاغ بخشنامه بانك مركزى در خصوص حمايت بانك ها از اصناف، خاطرنشان كرد: ٥٢ درصد اشتغال در كردستان مربوط به بخش خدمات است بنابراين حمايت از اصناف به معنى حمايت از اشتغال است به همين دليل بانك ها بايد تلاش كنند ٢٦٧ ميليارد تومان سهم استان براى حمايت از اصناف را جذب كنند.
فيروزى در اين خصوص از روساى بانك ها خواست حمايت از اين واحدهاى اقتصادى كوچك را در دستور كار قرار دهند و فلوچارتى از عملكرد شعب در اين حوزه داشته باشند و به اين كارگروه گزارش ارائه دهند.
معاون اقتصادى استاندار در ادامه به اهميت حمايت بانك ها از نوسازى و بازسازى واحدهاى توليدى اشاره و خاطرنشان كرد: بدون نوسازى و بازسازى، واحدهاى توليدى امكان رقابت نخواهند داشت.
فيروزى حمايت از نوسازى را پيشگيرى از بروز مشكل براى واحدهاى توليدى دانست و افزود: بايد امروز از ١٨٢ واحد توليدى در حال فعاليت كه براى دريافت تسهيلات نوسازى و بازسازى ثبت نام كرده اند حمايت كنيم تا در عرصه رقابت بمانند و به واحدهاى مشكل دار تبديل نشوند.
پرداخت تسهيلات رونق و حمايت از ٦٢٢ واحد صنايع كشاورزى از ديگر موارد مورد تاكيد معاون استاندار بود كه در اين خصوص از روساى بانك ها خواست تا حد امكان به شعب خود تفويض اختيار كنند و سرعت انجام كارها را افزايش دهند.
فيروزى همچنين ظرفيت بالاى معدنى استان و لزوم حمايت بانك ها از آن را يادآور شد و اظهار داشت: ظرفيت معدنى استان قابل برنامه ريزى است و طى چند سال اخير نيز شرايط بهبود پيدا كرده و خام فروشى معادن كاهش چشم گيرى داشته كه اميدواريم اين روند با جديت ادامه يابد.
شايان ذكر است، فيروزى در اين جلسه ضمن تسليت ايام محرم و گراميداشت ياد شهداى كربلا و شهداى دوران دفاع مقدس، از ايثارگرى هاى نقش آفرينان دفاع مقدس قدردانى نمود.

برچسب ها