دو شنبه 11 فروردین سال 1399

اخبار

نشست صمیمی فعالان بخش خصوصی عرصه گردشگری کردستان با معاون عمرانی استاندار برگزار شد

فعالان و مدیران آژانس های گردشگری و هتل های استان کردستان در نشستی صمیمی با معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، دغدغه ها و مشکلات حوزه گردشگری را مطرح کردند.
نشست صمیمی فعالان بخش خصوصی عرصه گردشگری کردستان با معاون عمرانی استاندار برگزار شد


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان، در این نشست مهمترین مشکلات و تنگناهای حوزه گردشگری از سوی بخش خصوصی فعال در این عرصه مطرح و معاون عمرانی استاندار ضمن شنیدن این گلایه ها از پیگیری برای حل آنها تا جای امکان خبر داد.
مهندس قادری در این جلسه گفت: برگزاری این قبیل جلسات می تواند در زمینه آگاهی بیشتر مدیران از مسائل و مشکلات حوزه گردشگری استان و اتخاذ تصمیمات بهتر اثر مثبت داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه نباید در کشور دیواری میان بخش دولتی و بخش خصوصی در حوزه گردشگری ایجاد شود، افزود: هم دولتهای مختلف و هم بخش خصوصی در حوزه گردشگری سرمایه گذاری آنچنانی انجام نداده اند.
مهندس قادری با یادآوری اینکه گردشگری امروز در تمام دنیا تحول ایجاد کرده است، گفت: هم دولتمردان و هم صاحبنظران و فعالان عرصه گردشگری تایید می کنند که صنعت گردشگری می تواند جایگزین نفت در اقتصاد ایران شود.
وی افزود: در بسیاری از کشورهای دنیا با ارائه یارانه و اعطای معافیت مالیاتی بخش خصوصی را به سرمایه گذاری در صنعت گردشگری ترغیب می کنند.
معاون استاندار کردستان با طرح این پرسش که در میان کشورهای همسایه ایران کدام کشور به اندازه ما جاذبه گردشگری دارد، افزود: به راستی هم بخش دولتی و هم بخش خصوصی تا چه اندازه توانسته
اند جاذبه های ایران را به جهان و جاذبه های کردستان را به کشور و دنیا معرفی کنند؟
وی با تاکید بر اینکه وظیفه دولت سیاستگذاری است، گفت: عنصر محرک توسعه بخش خصوصی است و اگر بخش دولتی، بخش خصوصی را در کنار خود نداشته باشد کاری از پیش نخواهد برد.
معاون استاندار کردستان بر ضرورت استفاده از تمام ظرفیت های قانون برای تقویت حوزه گردشگری و فعالان بخش خصوصی در این عرصه تاکید کرد.
مهندس قادری با بیان اینکه نباید در حوزه گردشگری تنها به اجرای بخشنامه ها اکتفا کرد، گفت: دولت معتقد است باید تسهیلگری بیشتری در حوزه گردشگری برای فعالان این بخش ایجاد شود و لذا ازین به بعد رویکرد دولت به بخش خصوصی و سرمایه گذاری گردشگری تغییرات اساسی خواهد داشت.
وی تصریح کرد: کردستان از جاذبه های زیادی در زمینه طبیعی و اماکن تاریخی برخوردار است که استفاده از این جذابیتها نیازمند سرمایه گذاری بخش خصوصی می باشد.
معاون استاندار کردستان تاکید کرد: گردشگری در استان دارای مزیت نسبی بالایی است که در صورت دستیابی به جایگاه شایسته خود می تواند به رشد اقتصادی، بهبود وضعیت اشتغال و افزایش رفاه اجتماعی منجر شود.
مهندس قادری با بیان اینکه توسعه گردشگری مستلزم ایحاد زیرساخت است، افزود: اگر دولتها در این زمینه زیاد موفق نبوده اند به دلیل محدودیت توان و منابع سرمایه گذاری در این حوزه بوده است.
وی تاکید کرد: فعالان بخش خصوصی در حوزه گردشگری لازم است یکپارچه بوده و مطالبات مشترک داشته باشند.
در پایان این جلسه مقرر شد یکی از فعالان بخش خصوصی در حوزه گردشگری به عنوان رابط میان بخش خصوصی و دولت معرفی شود تا زبان گویای بخش خصوصی در تعامل با دولت باشد و بتواند مسائل این بخش را به دولت منعکس و پیگیری کند.

بازدید [ 599526 ]
برچسب ها