شنبه 5 بهمن سال 1398

اخبار

نظام برنامه ریزی از طریق ایجاد یک داشبورد مدیریتی، در مدیریت های استانداری پیاده می شود

مدیرکل دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری کردستان، گفت: این دفتر موظف شده است با همکاری مدیران ستادی و فرمانداران، نظام برنامه ریزی از طریق ایجاد یک داشبورد مدیریتی را در مدیریت های استانداری پیاده نماید.
نظام برنامه ریزی از طریق ایجاد یک داشبورد مدیریتی، در مدیریت های استانداری پیاده می شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ کوهسار دادور در این خصوص اظهار داشت: با توجه به دستور مقام عالی وزارت در گردهمایی دیماه استانداران مبنی بر استقرار نظام برنامه ریزی در وزارت کشور و به تبع آن تاکید استاندار محترم و معاون محترم هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع، بر پیاده سازی این نظام در مدیریت های استانداری کردستان، این مسئولیت به دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری واگذار شد.

وی هدف از پیاده سازی نظام برنامه ریزی از طریق ایجاد داشبورد مدیریتی در صف وزارت کشور را تمرکز زدایی در اجرای برنامه ها، تعادل بخشی منطقه ای، تفویض اختیار به استان ها و پایش اصلی ترین فعالیت های استانداری ها عنوان کرد.

دادور خاطرنشان کرد: در صورت اجرای کامل این نظام برنامه ریزی می توانیم به کاهش عدم تعادل منطقه ای در کشور و شهرستانی در استان دست پیدا کنیم و همچنین امکان پایش فعالیت ها از لحاظ میزان تحقق اهداف یا انحراف از برنامه ها در وزارت متبوع، استانداری ها و فرمانداری ها امکانپذیر می شود.

وی افزود: بدیهی است این مهم در صورتی میسر است که تمام مدیران محترم ستادی و فرمانداران محترم در اجرای این برنامه همکاری لازم را داشته باشند.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری در خصوص نحوه اجرای این نظام برنامه ریزی، گفت: در ایجاد داشبورد مدیریتی، شاخص های هر حوزه متناسب با اهداف و شرح وظایف آنها، به صورت فعالیت، تعریف و تعیین، و در جدولی که در قالب فایل اکسل در اختیار مدیران ستادی قرار می گیرد به صورت مستمر ثبت می شود و امکان پایش را به صورت لحظه ای برای وزارت کشور، استاندار محترم، معاونین محترم استاندار، مدیران محترم ستادی و فرمانداران محترم امکانپذیر می سازد.

دادور در پایان با اشاره به برگزاری 2 جلسه توجیهی از سوی وزارت کشور برای مدیران کل دفاتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری، مدیران کل اداری مالی و مدیران فناوری اطلاعات استانداری ها، از برگزاری جلسه هم اندیشی میان مدیران ستادی استانداری کردستان در خصوص نظام برنامه ریزی و بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد طی روزهای آتی خبر داد.

     
برچسب ها