چهار شنبه 7 خرداد سال 1399

اخبار

نمازعید سعید فطر با حفظ پروتکلهای بهداشتی کرونا در مساجد کردستان اقامه می شود

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: نماز عید سعید فطر همزمان با سراسر کشور و با حفظ فاصله اجتماعی و رعایت پروتکلهای بهداشتی مقابله با بیماری کرونا توسط نمازگزاران کردستانی در مساجد استان اقامه می شود.
نمازعید سعید فطر با حفظ پروتکلهای بهداشتی کرونا در مساجد کردستان اقامه می شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ حسین خوش اقبال ظهر امروز در جلسه مشترک هماهنگی برگزاری مراسمات نماز عید فطر و راهپیمایی روز جهانی قدس در محل دفتر معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری با بیان این مطلب اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی با همکاری بسیج و سپاه بیت المقدس کردستان  بر نحوه برگزاری مراسم نماز عید فطر با رعایت پروتکلهای بهداشتی در مساجد کردستان نظارت می کنند.
وی افزود: استفاده از فضای باز مساجد برای برگزاری نماز عید فطر، رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک و دستکش و اقامه نماز در حداقل زمان ممکن از اقدامات پیش بینی شده می باشد.
خوش اقبال ادامه داد: در این رابطه مقرر گردیده تا نمازگزاران در هنگام اقامه نماز از وسایل شخصی مورد نیاز استفاده کرده و از پخش هرگونه نذری و استفاده از سرویسهای بهداشتی عمومی مساجد جلوگیری شود.
وی تاکید کرد: برای رعایت دقیق این نکات اداره کل اوقاف و امور خیریه و مرکز بزرگ اسلامی دستورات لازم را به ائمه جماعات و اعضای هیآت امنای مساجد استان ابلاغ کرده اند.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان خاطر نشان کرد: فرمانداران تابعه در راستای برگزاری برنامه های نماز عید فطر و گرامیداشت روز جهانی قدس اقدامات و هماهنگی های مورد نیاز را انجام خواهند داد.
وی در بخشی دیگر از سخنان خود به برنامه های پیش بینی شده برای گرامیداشت روز جهانی قدس در استان اشاره و تصریح کرد: در اجرای تصمیمات ستاد ملی مدیریت کرونا راهپیمایی روز جهانی قدس هماهنگ با سراسر کشور در استان کردستان نیز برگزار نخواهد شد وفقط در همان روز جمعه راس ساعت 12 ظهر مقام معظم رهبری از طریق رسانه ملی بیاناتی را برای مردم ابراز می کنند.
خوش اقبال ادامه داد:  کاشت درخت زیتون در پارک آبیدر سنندج، اطلاع رسانی جهت گرامیداشت روز جهانی قدس از طریق تبلیغات محیطی و نیز شبکه شاد آموزش و پرورش برای دانش آموزان وخانواده های آنها پیش بینی شده است.

 

بازدید [ 5073 ]
برچسب ها