جمعه 15 فروردین سال 1399

اخبار

استاندار کردستان:

نوروز متفاوت و پرشوری در کردستان خواهیم داشت/ دعوت از مفاخر ایرانی برای سفر به کردستان

استاندار کردستان با برشمردن فرصت‌های گردشگری و تاریخی نوروز، از چهره‌های علمی، فرهنگی و هنری ایران برای سفرهای نوروزی و دیدار از کردستان دعوت کرد.
نوروز متفاوت و پرشوری در کردستان خواهیم داشت/ دعوت از مفاخر ایرانی برای سفر به کردستان

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کردستان، بهمن مرادنیا با بیان این مطلب گفت: نوروز به عنوان نقطه مشترک فرهنگی بیش از ۳۰۰ میلیون نفر از مردمان جهان از تاجیکستان تا کردستان و از هند تا ترکیه و حتی لبنان و مناطقی از اروپا و اقوام مختلف ایرانی در خاورمیانه و آسیای میانه، می‌تواند نقطه وصلی برای همزیستی و صلح در جهان امروز باشد.

استاندار کردستان افزود: اهمیت نوروز و آیین‌های نوروزی در کردستان به دلیل همین ریشه‌های ایرانی و اصالت آن و تاکید بر همزیستی و نو شدن روابط اجتماعی است. آیینی که مورد احترام ما و مردم کردستان است و از میراث‌ها و ارزش‌های فرهنگی و انسانی سرچشمه گرفته است که در میان کردها به عنوان اصیل‌ترین اقوام ایرانی نمود ویژه‌تری دارد.

مرادنیا گفت: در سال جدید، با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، به امید خدا نوروز متفاوت و پرشوری را در استان کردستان خواهیم داشت و دستگاه‌های دولتی در کنار مردم برای برگزاری جشن‌ها و آیین‌ها یاری و مساعدت لازم را انجام خواهند داد.

وی افزود: اگر چه بنده معتقدم نوروز یک آیین مردمی و متعلق به تمام ملت ایران و مردم کردستان است و نباید آن را دولتی کرد اما تلاش می‌کنیم تا در گرامیداشت نوروز، در کنار مردم و همراه مردم و یاریگر آنان در شادی‌ها باشیم.

استاندار کردستان گفت: هم از جانب مردم و هم از جانب دولت از شخصیت‌ها و مفاخر علمی، فرهنگی و هنری ایران دعوت می‌کنیم که سفر نوروزی به کردستان را در اولویت قرار دهند و از مزایای فرهنگی و گردشگری آن و شناخت مردم مهمان‌نواز و آیین‌های زیبای نوروزی که تدارک دیده شده، بهره گیرند.

مرادنیا با تاکید بر این که افتخار می‌کند جزئی از مردم بافرهنگ کردستان است، گفت:‌ امیدواریم خداوند متعال در سال پیش رو، حال همه مردم ما را به بهترین احوال، بگرداند.

▫️پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کردستان

🆔 t.me/joinchat/AAAAAEIzk9PeWCFPiaTvTg

بازدید [ 65436 ]
برچسب ها