یک شنبه 26 مرداد سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

نگرش مثبت و عزم و اراده در مدیران و کارشناسان ادارات، لازمه جذب سرمایه گذاری خارجی

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کردستان آمادگی فکری و نگرش مثبت، و عزم و اراده مدیران و کارشناسان ادارات استان را شرط لازم برای حضور سرمایه گذاان خارجی در استان عنوان کرد.
نگرش مثبت و عزم و اراده در مدیران و کارشناسان ادارات، لازمه جذب سرمایه گذاری خارجی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ حسین فیروزی در جلسه ترسیم نقشه راه سرمایه گذاری خارجی در استان، اظهار داشت: تامین اعتبار لازم برای یک سرمایه گذاری داخلی نیازمند استفاده از همه نهاده های فیزیکی، مادی و معنوی  کشور است اما سرمایه گذاری خارجی پول پرقدرتی است که بدون هزینه کردن از نهاده های داخلی، وارد اقتصاد کشور می شود. 
وی در ادامه اظهار داشت: جای خرسندی است که به مرحله ای از بلوغ اقتصادی و اداری رسیده ایم که برایمان مهم است سرمایه گذاری خارجی وارد کردستان شود که البته مساله جدیدی نیست اما باید پرقدرت ادامه دهیم. 
فیروزی آمادگی فکری و نگرش مثبت، و عزم و اراده مدیران و کارشناسان ادارات استان را شرط لازم برای حضور سرمایه گذاران خارجی در استان عنوان و تاکید کرد: باید دیدگاهمان را متناسب با نیاز کشور به روز کنیم. 
معاون اقتصادی استاندار، طولانی بودن فرآیندهای اداری را آسیبی برای استان دانست و بر لزوم سرعت بخشیدن به این فرایندها تاکید کرد. 
وی با یادآوری اینکه امروز اقتصاد پاشنه آشیل استان است، خاطرنشان کرد: آمار بیکاری ۳ ماهه اول سال ۹۸ نسبت به ۳ ماهه اول سال ۹۷ از ۱۳% به ۱۲/۵% کاهش یافته و نرخ مشارکت در همین مدت از ۴۲/۵% به ۴۳/۶% افزایش یافته که این نسان می دهد در استان کارهایی انجام شده و تحریم ها اثری بر شاخص های کلان اقتصادی استان نداشته است. 
فیروزی در ادامه یادآور شد: هر سرمایه گذاری که وارد می شود باید با این دیدگاه نگاه کنیم که سرباز اقتصادی کشور است. 
وی در ادامه گفت: برخی استان های کشور یاد گرفته اند که خود را به منابع نالی دولت وصل نکنند بلکه اعتبارات مورد نیاز اجرای پروژه های خود را از سرمایه گذاری های خارجی تامین می کنند و ما در استان به شدت نیازمند این منابع هستیم بویژه که پروژه های زیادی داریم که به دلیل نبود اعتبارات دولتی پیشرفت فیزیکی ندارند. 
معاون اقتصادی استاندار کردستان، در پایان خطاب به همه مدیران استان، گفت: باید توسعه سرمایه گذاری خارجی در استان را تکلیف کاری خود قرار دهیم و تلاش کنیم انجام این تکلیف را در رزومه کاری خود ثبت کنیم.

بازدید [ 28386 ]
برچسب ها