دو شنبه 28 مرداد سال 1398

اخبار

معاون عمرانی استاندار کردستان خبر داد:

هدفگذاری برای پرداخت بیش از 60 میلیارد تومان تسهیلات روستایی به طرحهای تولیدی و اشتغالزا

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان گفت: هدفگذاری لازم انجام شده است که تا پایان سال جاری 62 میلیارد تومان تسهیلات با نرخ سود 8 درصد از محل تسهیلات بانک سینا به متقاضیان واجد شرایط طرحهای تولیدی و اشتغالزا در روستاهای استان پرداخت شود.
هدفگذاری برای پرداخت بیش از 60 میلیارد تومان تسهیلات روستایی به طرحهای تولیدی و اشتغالزا

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان، امیر قادری در جلسه کارگروه استانی تسهیلات اشتغالزایی روستایی اظهار کرد: اشتغال مهمترین مشکل استان است و لذا بانک های عامل و مدیران دستگاه های مرتبط در خصوص پرداخت تسهیلات روستایی باید نهایت تلاش را داشته باشند.
وی افزود: از محل اعتبارات سال 95 که در اسفندماه سال قبل ابلاغ شد تاکنون 200 میلیارد ریال توسط این کارگروه در قالب 29 طرح به بانک سینا معرفی شده است که در حال حاضر 19 طرح به مبلغ 120 میلیارد ریال مصوب شده و 16 طرح هم به مبلغ 77 میلیارد ریال پرداخت شده است.
معاون استاندار کردستان خاطرنشان کرد: از محل تسهیلات سال 96 تاکنون 37 طرح به مبلغ 297 میلیارد ریال توسط کارگروه به بانک معرفی شده و در حال حاضر 11 طرح به مبلغ 92 میلیارد ریال توسط بانک مصوب و 14 طرح به مبلغ 120 میلیارد ریال در دست بررسی است.
قادری یادآور شد: از محل مرحله دوم تسهیلات سال 95 نیز تاکنون 22 طرح به مبلغ 124 میلیارد ریال توسط کارگروه مصوب و به بانک سینا جهت بررسی معرفی شده است.
وی تصریح کرد: در مجموع با احتساب تسهیلات سال 95 و سال 96 تاکنون 620 میلیارد ریال توسط کارگروه در قالب 78 طرح تصویب و به بانک سینا معرفی شده است.
قادری تأکید کرد: هدفگذاری لازم انجام شده است که تا پایان سال جاری این 62 میلیارد تومان تسهیلات با نرخ سود 8 درصد از محل تسهیلات بانک سینا به متقاضیان واجد شرایط در روستاهای استان پرداخت شود.
معاون استاندار کردستان افزود: هدف از پرداخت این تسهیلات، توسعه مناطق روستایی، اشتغالزایی روستایی، ارتقای تولید، تثبیت جمعیت روستایی و جلوگیری از مهاجرت روستائیان می باشد.
قادری تأکید کرد: بانک های عامل و دستگاه های اجرایی مؤظفند حداکثر تسهیلگری را در خصوص پرداخت تسهیلات به متقاضیان واجد شرایط داشته باشند و گزارش اقدامات خود را به صورت هفتگی به جلسات کارگروه که در این راستا برگزار می شود، ارائه بدهند.
گفتنی است این تسهیلات بر اساس تفاهمنامه منقعد شده میان بانک سینا و معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری پرداخت می شود.

برچسب ها