چهار شنبه 7 خرداد سال 1399

اخبار

هدف گذاری ما رسیدن بە ۵/۶ میلیون تن تولیدات کشاورزی است

استاندار کردستان از برنامه ریزی و هدف گذاری برای تولید ۵/٦ میلیون تن تولیدات تولید محصول کشاورزی در استان خبر داد.
هدف گذاری ما رسیدن بە ۵/۶ میلیون تن تولیدات کشاورزی است


بە گزارش پایگاە اطلاع رسانی استانداری کردستان؛
بهمن مرادنیا در مراسم تجلیل از تولید کنندگان استانی و کشوری بخش کشاورزی استان کردستان گفت: هم اکنون میزان تولید در بخش کشاورزی استان ۲/۹ میلیون تن است کە با توجە بە ظرفیت های استان این مقدار باید بە ۵/٦ میلیون تن برسد.
وی با بیان اینکە علیرغم محدودیت ها و کمبود زیر ساخت ها باز تولید بخش کشاورزی استان جای تقدیر دارد گفت: هدف گذاری استان باید افزایش تولیدات کشاورزی بە دو برابر رقم فعلی باشد کە این امر شدنی و دور از دسترس نیست.
مرادنیا با بیان اینکە برای افزایش محصولات کشاورزی بصورت جدی به موضوع تخصیص آب ورود کرده و جلسات متعددی در نهاد ریاست جمهوری، وزارت نیرو و سازمان برنامه و بودجه برگزار کرده ایم افزود: در قالب طرح های پیشران تعریف شده در بخش کشاورزی و اجرایی شدن شاهد تحولات بسیار مثبتی خواهیم بود.
استاندار کردستان با تقدیر از همە تولیدکنندگان بخش کشاورزی، تولید را اصلی ترین بخش عنوان کرد و اظهار داشت: ما نیز با همە توان در کنار تولید کنندگان خواهیم بود.
وی در ادامە سخنان خود ضمن گرامیداشت هفته منابع طبیعی از کاشت ۱۰ هزار اصله نهال در سنندج طی هفت آینده خبر داد وگفت؛ برای تحقق این امر همکاری همه دستگاه ها و استفاده از ظرفیت های مردمی ضرورت دارد.
مرادنیا با بیان اینکه فضای سبز موجود در شهرها حاصل تلاش گشتگان بوده گفت: ما در طول سال های گذشته باید هر ساله ۱۰ درصد به فضای سبز اضافه می کردیم که متاسفانه این کار انجام نشده است، ولی باید این امر نهادینه و درختکاری به یک فرهنگ ماندگار تبدیل شود.

بازدید [ 413136 ]
برچسب ها