شنبه 16 فروردین سال 1399

اخبار

هرگونه سرمايه گذارى و برنامه ريزى در پدافند غيرعامل، كارا و اثربخش است

معاون سياسى،امنيتى و اجتماعى استاندار كردستان، گفت: هرگونه سرمايه گذارى و برنامه ريزى در پدافند غيرعامل، مى تواند كارا و اثربخش باشد زيرا وقوع حوادث و سوانح را نمى توان انكار كرد.
هرگونه سرمايه گذارى و برنامه ريزى در پدافند غيرعامل، كارا و اثربخش است

به گزارش پايگاه اطلاع رسانى استاندارى كردستان؛ حسين خوش اقبال در همايش مديريت پيشگيرى و كنترل تهديدات زيستى و بيولوژيك، اظهار داشت: آمادگى مردم و سازمان هاى متولى در مقابله با حوادث مى تواند اثرات مخرب اقتصادى و روحى _ روانى ناشى از آن را تقليل دهد از اين رو داشتن شناخت و نگرش درست، آمادگى مناسب، احساس مسئوليت، رويارويى درست با حوادث از جمله اصول انكارناپذير براى مقابله با حوادث است. 
وى افزود: پدافند بيشتر يك نگاه پيشگيرى كننده، فكر متمركز و شناسايى نقاط ضعف و قوت است كه اگر بتوانيم پيش بينى و پيشگيرى كنيم، مطمئناً ميزان تهديدات و هزينه ها كاهش مى يابد. 
خوش اقبال در بخش ديگرى از سخنن خود، از امنيت به عنوان يكى از دغدغه هاى زندگى انسان از گذشته تا كنون نام برد و خاطرنشان مرد: در نظام مقدس جمهورى اسلامى ايران از ابتدا توجه به مساله امنيت، دفاع و مقابله با تهديدات از جمله مسائلى بوده كه هميشه مورد توجه مسئولين ارشد نظام قرار داشته است. 
معاون سياسى استاندار در ادامه تهديدات را به دو بخش طبيعى و انسان ساز تقسيم كرد و افزود: در تهديدات طبيعى اهداف مغرضانه وجود ندارد و بايد با ايجاد آمادگى، توانايى مقابله با آن را كسب كنيم؛ اما در تهديدات انسان ساز هدفمند و توام با برنامه ريزى و انديشه است كه هر روز با اشكال جديدى از آن روبرو هستيم و در اينجاست كه جايگاه و نقش پدافند غيرعامل در ايجاد و بالابردن آمادگى و مقابله با اين تهديدات مشخص مى شود.
وى در تاكيد بر اهميت پدافند غير عامل به سخنان مقام معظم رهبرى اشاره و هرگونه سرمايه گذارى و برنامه ريزى در موضوع پدافند غيرعامل را كارا و موثر عنوان كرد. 
خوش اقبال در ادامه تاكيد كرد: فرهنگ سازى و آموزش عمومى در زمينه به كارگيرى اصول و ضوابط پدافند غيرعامل در بخش دولتى و غير دولتى، پيش بينى مواد درسى در سطوح مختلف آموزش و توسعه تحقيقات در زمينه پدافند غيرعامل، از جمله نكات مهمى است كه لازم است در راس كار قرار گيرد.

بازدید [ 607791 ]
برچسب ها