سه شنبه 14 مرداد سال 1399

اخبار

هفته دولت در کردستان با شنیدن درد دل مردم آغاز شد

استاندار کردستان در استقبال از هفته دولت سال 97 در ملاقات مردمی، پای صحبت جمعی از شهروندان نشست و به مشکلات آنها رسیدگی کرد.
هفته دولت در کردستان با شنیدن درد دل مردم آغاز شد

 
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کردستان از ایرنا، بهمن مرادنیا، روز دوشنبه در آستانه آغاز هفته دولت در دیدار صمیمی خود با تعدادی از شهروندان استان، به درخواست ها، پیشنهادها و شکایت های آنان گوش کرد و دستورهای لازم برای رفع مشکلات مطرح شده را خطاب به مدیران دستگاه های استانی صادر کرد.
در این دیدار برخی از معاونان استاندار و مدیران کل استانداری کردستان حضور داشتند و به منظور تسریع تحقق خواسته های مردمی دستورات استاندار را از دستگاه های اجرایی پیگیری می کردند.
مدیرکل روابط عمومی استانداری کردستان در حاشیه این دیدار به خبرنگار ایرنا گفت: در این دیدار خواسته های مردم در اسرع وقت از دستگاه های اجرایی در چهارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران رسیدگی می شود.
هیرش رضایی با بیان اینکه امروز حدود 50 نفر از اقشار مختلف مردم  استاندار دیدار داشتند اظهار داشت: ارائه درخواست ها و نیازهای مردم با بالاترین مقام اجرایی استان بدون واسطه باعث لمس خدمات دولت از سوی مردم و منجر به انجام تصمیم های بهتر، جامع تر و راهگشا تر در تصمیم گیری ها می شود.
وی افزود: ایجاد و تقویت حس همدردی و احساس مسئولیت بیشتر از سوی مسئولان و متولیان امر در بخش های مختلف برای رفع مشکلات مردماز دیگر اهداف و رویکردهای دولت در زمینه دیدارهای عمومی با مردم است.
رضایی با اشاره به اینکه امسال هفته دولت از روز جمعه دوم شهریور تا پنجشنبه هشتم شهریور گرامیداشته می شود گفت: ایام این هفته به ترتیب با شعارهای مختص همان روز نامگذاری شده که دولت تدبیر و امید و نشاط معنوی شعار روز جمعه اولین روز این هفته است.
او روز های دوم تا هفتم نیز با محوریت دولت تدبیر و امید با عنوان های "اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی"، "شفافیت، کارآمدی و پاسخگویی" ، "نشاط اجتماعی و فرهنگی" ، "توسعه و محرومیت دایی" ، امنیت، آرامش و اقتدار ملی" ، "شهیدان رجایی و باهنر الگوهای جاودان ولایت پذیری و خدمت" است.
هفته اول شهریور هر سال به مناسبت شهادت شهید محمدعلی رجایی (رئیس جمهور) و شهید حجت الاسلام محمدجواد باهنر (نخست وزیر) دو دولت مرد بزرگ انقلاب اسلامی، هفته دولت نام گرفته است.
در طی این هفته، مردم با عملکرد و دستاوردهای دولت در زمینه های گوناگون عمرانی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی آشنا می شوند.
دولت در کشور و به تبع آن در استان ها با توجه به وصیت نامه سیاسی ـ الهی امام خمینی (ره) و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب ، می کوشد در زمینه های گوناگون به موفقیت های بیشتر و مهم تری دست یابد و آینده بهتری برای ملت بزرگ و پرافتخار ایران به وجود آورد.
طبق سرشماری نفوس و مسکن سال 1395، جمعیت کردستان یک میلیون و 603 هزار و 11 نفر است که از این تعداد 70.8 درصد در مناطق شهری و 29.2 درصد هم در مناطق روستایی استان ساکن هستند.
3034/

بازدید [ 52326 ]
برچسب ها