جمعه 3 خرداد سال 1398

اخبار

فیروزی:

هفته دولت فرصتى است براى گفتگوى دولت و ملت

معاون هماهنگى امور اقتصادى و توسعه منابع استاندار كردستان، گفت: هفته دولت فرصتى است براى گفتگوى دولت و ملت؛ و دولت بايد در اين هفته كارنامه عملكرد يكساله خود را ارائه نمايد.
هفته دولت فرصتى است براى گفتگوى دولت و ملت

به گزارش پايگاه اطلاع رسانى استاندارى كردستان؛ حسين فيروزى در سومين روز از هفته دولت، با حضور در برنامه " به ياني باش"  شبكه استانى كردستان، ضمن گراميداشت اين هفته و تبريك روز كارمند، اظهار داشت: طى يكسال گذشته اقدامات زيادى در كردستان انجام شده كه از آن جمله مى توان به افتتاح ٨٥٠ ميليارد تومان پروژه در ايام دهه فجر سال گذشته اشاره كرد.
وى بهره بردارى از ١٠ پروژه بهداشتى _ درمانى در اسفندماه ٩٥ توسط وزير بهداشت با اعتبار ٥٥٠ ميليارد تومان از جمله بيمارستان كوثر سنندج و بيمارستان دهگلان را از ديگر خدمات دولت طى يكسال گذشته در استان نام برد و افزود: پنجم فروردين ماه امسال نيز در سفر رياست محترم جمهورى و جمعى از وزرا به كردستان، بالغ بر ٢ هزار و ٧٦٠ ميليارد تومان پروژه زيرساختي،صنعتي،  توليدى و اشتغالزايى افتتاح شد و در سفر ٣ هفته قبل وزير راه و شهرسازي به استان هم تعدادى پروژه عمرانى به بهره بردارى رسيد.
فيروزى خاطرنشان كرد: در هفته دولت امسال كه با شعار تدبير و اميد براي توليد و اشتغال  آغاز شد، ان شاالله شاهد افتتاح  حدود١٠٠٠پروژه توليدى، عمرانى شهري و روستايي ، آموزشي و خدماتى در استان خواهيم بود.
وى در ادامه وجود زيرساخت هاى  حمل و نقل مناسب، انرژي و آب  را از بستر هاى لازم و ضرورى براى جذب سرمايه گذارى عنوان و اظهار كرد: ايجاد زيرساخت هاى مناسب از مهمترين وظايف دولت است كه خوشبختانه دولت تدبير و اميد در اين زمينه اهتمام لازم را داشته است.
معاون استاندار، افزايش سرمايه گذارى را لازمه رشد اقتصادى، توسعه و نهايتا افزايش رفاه جامعه دانست و خاطرنشان كرد: سرمايه گذارى و توسعه، در سايه همكارى دولت و بخش خصوصى ممكن مى شود.
فيروزى در ادامه به افزايش چشمگير سهم كردستان از اعتبارات تسهيلات اشتغالزايى در سال جاري اشاره كرد و افزود: اشتغال را در دو سطح اشتغال هاى خُرد و كوچك و بنگاه هاى بزرگ تعريف مى كنيم كه با توجه به ظرفيتهاي كشاورزي و وجود منابع آب و خاك مناسب، گردشگرى و تجارت، زمينه افزايش اشتغال هاى خُرد به طور طبيعي در استان وجود دارد. در سطح ايجاد بنگاهها و واحدهاي بزرگ صنعتي و فرآوري معدني نيز زمينه سرمايه گذاري و اشتغال در استان فراهم است . مجموعه اقداماتي در اين زمينه در دست اجراست كه با توجه به ضيق وقت در فرصت مناسب اطلاع رساني خواهيم كرد.
وى در پايان اين گفتگوى تلويزيونى به هدفگذاري سالانه ٧٧٠ هزار ميليارد تومان سرمايه گذاري در طول برنامه ششم  در كشور اشاره و تاكيد كرد: بايد تلاش كنيم سهم كردستان از اين سرمايه گذارى ها را جذب كنيم.

برچسب ها