یک شنبه 28 دی سال 1399

اخبار

استاندار کردستان؛

همه مدیران در راستای جذب حداکثری اعتبارات اشتغالزا تلاش کنند

استاندار کردستان ضمن تاکید بر لزوم تلاش برای جذب حداکثری سهم استان از اعتبارات اشتغالزا، خاطرنشان کرد: با توحه به عقب ماندگی های استان، هرگز نباید به سهم خودمان از این اعتبارات قانع باشیم.
همه مدیران در راستای جذب حداکثری اعتبارات اشتغالزا تلاش کنند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان، با اذعان به وجود برخی مشکلات در جذب اعتبار و پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی، عملکرد کلی ادارات و بانک های استان در جذب سهم استان را خوب و قابل تقدیر دانست. 
وی جذب اعتبارات اشتغال پایدار روستایی را یکی از دغدغه های استان در سال گذشته عنوان کرد و افزود: خوشبختانه این اعتبار صد در صد جذب شد. 
مرادنیا در خصوص علت عدم موفقیت دستگاه های حمایتی در جذب سهم اعتبارات خود، اظهار داشت: استان در جذب این اعتبارات دخیل نبوده بلکه تخصیص ها در کارگروه ملی بوده است. 
استاندار با اشاره به اهمیت بحث اشتغال و بیکاری، خاطرنشان کرد: دولت امکانات و راهکارهای مناسبی در راستای کاهش بیکاری در نظر گرفته اما ضعف اصلی، عدم اطلاع رسانی صحیح است و در این راستا رسالت جدی و واقعی رسانه ها پرداختن به این مسائل است. 
وی در ادامه این جلسه به تخصیص اعتبار ۲۰ هزار میلیارد تومانی به ۳ حوزه صنعت، کشاورزی و نیراث فرهنگی در قالب تبصره ۱۸ اشاره و بر اهمیت تلاش برای جذب سهم استان تاکید کرد. 
مرادنیا در این خصوص افزود: اگر نتوانیم سهم استان را جذب کنیم سایر استان ها سهم ما را جذب می کنند لذا باید سقف سهم را باز در نظر بگیریم و تلاش کنیم سهمی ۳ تا ۵ هزار میلیارد تومانی برای استان جذب کنیم. 
استاندار کردستان در بخش دیگری از این جلسه، عدم حضور چهره های موفق در عرصه تولید، صنعت، کشاورزی و ... را ضعف این جلسه عنوان کرد و اظهار داشت: علاوه بر استفاده از مشاوره اساتید دانشگاه، باید از تجربه افرادی که عملا در اجرا موفق بوده اند استفاده کنیم تا رمز موفقیت خود را مطرح کنند.

بازدید [ 527364 ]
برچسب ها