سه شنبه 14 مرداد سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

معاون عمرانی استاندار کردستان:

همه ملاحظات ایمنی و سلامت در پهنه هایی که به عنوان جایگاه دفع بهداشتی زباله تعیین می شود، لحاظ خواهد شد

معاون عمرانی استاندار کردستان تاکید کرد: همه ملاحظات ایمنی و سلامت در پهنه هایی که به عنوان جایگاه دفع بهداشتی زباله تعیین می شود، لحاظ خواهد شد.
همه ملاحظات ایمنی و سلامت در پهنه هایی که به عنوان جایگاه دفع بهداشتی زباله تعیین می شود، لحاظ خواهد شد


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ امیر قادری روز سه شنبه در کارگروه ارزیابی زیست محیطی دفهن بهداشتی پسماند استان گفت: قانون پسماند در سال 1383 در کشور تصویب و در سال 85 دستورالعمل اجرایی آن ابلاغ شد.
وی با اشاره به تاکیدات مکرر در گذشته مبنی بر اهمیت بحث پسماند تصریح کرد: امروزه مسائل زیست محیطی برای همگان در درجه اول اهمیت قرار دارد و توسعه ای که در آن مسائل محیط زیستی رعایت نشود، فایده ای ندارد چراکه آینده بشر و طبیعت را تباه می کند.
مهندس قادری تاکید کرد: در زمینه عمرانی هم حتی اگر پروژه ای کلان و بسیار مهم باشد اما توجیه زیست محیطی نداشته باشد هم سازمان محیط زیست استان و هم محیط زیست کشور مکلف به جلوگیری از اجرای آن پروژه هستند و با ظرفیت های قانونی که در این زمینه در اختیار محیط زیست قرار دارد انتظار می رود هیچ مماشاتی در خصوص رعایت مسائل زیست محیطی نداشته باشند.
وی با بیان اینکه برنامه ریزی درست در حوزه پسماند موجب تضمین سلامت آینده مردم است، افزود: شهرداریها هم باید به بحث پسماند توجه ویژه داشته و به عنوان اولویت اول به آن نگاه کنند.
معاون استاندار کردستان در ادامه با بیان اینکه طرح های جامع و تفصیلی شهری و ناحیه ای طرحهایی فرادست است، گفت: این طرحها همه سلسله مراتب را در کارگروه زیربنایی و شورای برنامه ریزی و توسعه استان طی کرده و در شورای عالی شهرسازی و معماری کشور هم که مصوبات آن حکم قانون را دارد به تصویب رسیده است.
مهندس قادری با تاکید بر اینکه برای دفن زباله پهنه تعیین می شود، افزود: تمام مسائل در این پهنه ها بررسی و لحاظ می شود و لذا هر جایگاهی که برای دفن زباله و پسماند تعیین می شود با رعایت این موارد است.
وی تاکید کرد: در مناطقی که برای دفن پسماند تعیین می شود باید تمام جوانب ایمنی و سلامت رعایت شود تا مشکلی برای ساکنان پیش نیاید.
مهندس قادری در پایان خاطرنشان کرد: دستگاه ها باید در موضوع پسماند با پرهیز از شتابزدگی تصمیمات منطقی اتخاذ کنند و پای این تصمیمات نیز بایستند.

بازدید [ 605454 ]
برچسب ها