سه شنبه 6 خرداد سال 1399

اخبار

مرادنیا؛

همە اقدامات باید در راستای گرەگشایی و رفع مشکلات تولید در استان باشد

استاندار کردستان تاکید کرد کە باید همە اقدامات مدیران و بانک‌ها در راستای گرەگشایی و رفع مشکلات واحدهای تولیدی باشد.
همە اقدامات باید در راستای گرەگشایی و رفع مشکلات تولید در استان باشد

بە گزارش پایگاە اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان کردستان گفت: نظر همه اعضای کارگروه تسهیل ورفع موانع تولید وفلسفه وجودی این کارگروه اقدام سریع و به هنگام و ارائه راهکار برای افزایش تولید و رونق کسب و کار است.

وی با بیان اینکه مصوبات این کارگروه با توجه به حساسیت و ضرورت آن برای همگان باید لازم الاجرا باشد گفت: رونق تولید و راه اندازی مجدد واحدهای غیرفعال ارتباط مستقیم با اشتغال دارد و در شرایط‌ فعلی کشور این مسئله از هر چیزی اهمیت بیشتری دارد.

مرادنیا گفت: انتظار می رود اگر پرونده ای در خصوص تولید و بنگاههای اقتصادی در محاکم قضایی تشکیل می شود خارج از نوبت مورد رسیدگی قرار بگیرد وتعین تکلیف شود.

استاندار کردستان با بیان اینکه در کشور با توجه به نوسانات و افزایش قیمت ها تولید با مشکل مواجه است، افزود: در این شرایط اگر بانک ها به کمک تولید نیایند کاری از پیش نخواهد رفت.

وی خواستار انعطاف بانک ها در پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی و صنعتی شد و گفت: اگر بانک ها به فکر اعمال کامل و بی چون و چرای قوانین باشند عملا تولید دچار مشکل می شود، بنابراین لازم است بانک ها از قوانینی را که به رونق تولید کمک می کنند را مد نظر قرار دهند.

مرادنیا اظهار کرد: با رونق تولید و افزایش بنگاههای اقتصادی و کارگاههای صنعتی میزان اشتغال افزایش خواهد داشت و این مهم تنها با مساعدت وهمکاری بانک ها محقق می شود.

بازدید [ 183426 ]
برچسب ها