سه شنبه 14 مرداد سال 1399

اخبار

وزیر نیرو:

هم اکنون ۹۹ و نه دهم درصد از جمعیت شهری استان کردستان از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی برخوردار هستند.

وزیر نیرو گفت: هم اکنون ۹۹ و نه دهم درصد از جمعیت شهری استان کردستان از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی برخوردار هستند در حالیکه این رقم در کشور ۹۹ و چهار دهم درصد و همپای کشورهای پیشرفته و حتی صنعتی جهان است.
هم اکنون ۹۹ و نه دهم درصد از جمعیت شهری استان کردستان از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی برخوردار هستند.


به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کردستان؛ رضا اردکانیان در آیین بهره برداری از سد عباس آباد بانه افزود: در دولت یازدهم و دوازدهم بیش از ۵ میلیون نفر از جمعیت روستایی کشور هم به جمعیت برخوردار از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی اضافه شده اند.

دکتر اردکانیان وضعیت استان کردستان از نظر برخورداری از نعمت برق را حتی  بهتر از وضعیت آب شرب توصیف کرد و گفت: هم اکنون ۱۶۸۹ روستا در استان کردستان که همگی بالای ۱۰ خانوار هستند از نعمت برق برخوردارند و تنها ۱۲ روستای زیر ۱۰ خانوار نیازمند این بهره مندی هستند.

وزیر نیرو در ادامه تصریح کرد: مجموع اعتبار پروژه هایی که امروز در سفر به استان کردستان به بهره برداری رسید، بالغ بر ۲۴۰ میلیارد تومان مربوط به طرح های حوزه آب و ۶۰ میلیارد تومان مربوط به ۳ طرح در بخش برق است و اعتبار سایر پروژه های در دست اقدام سدسازی در استان هم ۲۴۰۰ میلیارد تومان است.

رضا اردکانیان با بیان اینکه در حال حاضر در کشور ۱۷۲ سد در دست بهره برداری وجود دارد که  مهم ترین این سدها با هدف تأمین آب شرب احداث شده اند، اضافه کرد: پیش از انقلاب در استان کردستان تنها یک سد در دست بهره برداری وجود داشت در حالیکه امروز ۱۱ سد در حال بهره برداری در استان وجود دارد که ۷ مورد از آنها در سال های اخیر به بهره برداری رسیده است.

وزیر نیرو در ادامه پیرامون اجرای طرح آبرسانی به ۱۰۰ روستای واقع در مسیر خط انتقال آب سد عباس آباد هم قول مساعد داد و گفت: با استفاده از منابع ملی و استانی و همراهی مسؤلان استان، این پروژه هم با سرعت و جدیت پیگیری خواهد شد.
بازدید [ 42864 ]
برچسب ها