یک شنبه 26 مرداد سال 1399

اخبار فرهنگی و سیاسی

استاندار کردستان:

هنرمندان برای حل مشکلات فرهنگی راهکار ارائه دهند/کارهای بزرگی برای توسعه فرهنگی کردستان انجام شده است

استاندار کردستان هنرمندان را به ارائه راهکارهای مناسب برای حل مشکلات حوزه فرهنگ در استان فراخواند و اقدامات صورت گرفته دربخش فرهنگ و توسعه زیرساخت‌های مربوط به آن را قابل توجه ارزیابی کرد.
هنرمندان برای حل مشکلات فرهنگی راهکار ارائه دهند/کارهای بزرگی برای توسعه فرهنگی کردستان انجام شده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در نشست هم اندیشی اصحاب فرهنگ و هنر به مناسبت هفته هنر انقلاب با بیان اینکه انتظار از چنین جلساتی خروجی مناسب برای استفاده در سیاسگذاری‌های فرهنگی است به تصریح گفت: من جلسات متعدد و بدون خروجی را نمی‌پسندم و توقع دارم در جلساتی از این دست که هنرمندان و روشنفکران جامعه در آن حضور دارند مسایل اساسی با ارائه راهکار مناسب مطرح شود.

وی با اذعان به اینکه در استان کردستان در همه بخش ها دارای مشکل هستیم اضافه کرد: من به عنوان مقام عالی دولت در استان موظف به دنبال کردن توسعه متوازن در همه‌ی بخش ها هستم و نباید همه اقدامات متمرکز بر یک حوزه باشد.

مرادنیا هنرمندان را به پرهیز از بیان چندباره مشکلات فراخواند و گفت: من معتقدم تا مردم استان ثروتمند وافزایش درآمد نداشته باشند مشکلات استان در همه بخش ها به قوت خود باقی خواهند ماند و تلاش ما بیشتر متمرکز بر توسعه زیرساخت ها و افزایش درآمد مردم از راههای مختلف است.

استاندار کردستان مجموعه کارهای پیگیری شده در تهران و از طریق مقامات کشوری را زیاد و نتیجه بخش اعلام کرد و گفت: کارها و پیگیری های مناسبی در شش ماه گذشته انجام شده که آثار و نتایج مثبت آن کم کم پدیدار خواهد شد.

وی افزود: در همین زمان شش ماهه با  ۱۳ وزیر و بیش از ۲۶ معاون وزیر دیدار صورت گرفته و در جریان نیازهای اساسی استان قرار گرفته اند.

مرادنیا با بیان اینکه همه باید تلاش کنیم که درهای فرهنگی کشور به به روی کردستان و ظرفیت های هنری آن گشوده شود اظهار داشت: یکی از راه‌های عملی این کار ساخت سریال های گوناگون از مفاخر بزرگ کرد و پخش در رسانه ملی است و این کار نقش بسزایی در زدودن ذهنیت های گذشته و باز کردن پای گردشگران به استان دارد.

استاندار کردستان اضافه کرد: برای ساخت سریال سنجرخان از منابع ملی اعتبار دریافت کردیم اما متاسفانه گاهی سخنانی گفته می شود که دور از واقعیت و انصاف است.

مرادنیا افزود: در شش ماه گذشته ۴۶ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه زیرساخت های فرهنگی کردستان اخذ شده است که از این رقم ۲۰ میلیارد آن مختص به ساخت تالار فرهنگ سنندج است.

وی با بیان اینکه معرفی مفاخر کرد برای استان و کشور اهمیت دارد گفت: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان امسال کنگره بزرگ مشاهیر کرد را برگزار خواهد کرد و این مسئله تنها مختص به استان کردستان نخواهد داشت و همه مفاخر کرد را در بر خواهد گرفت.

مقام عالی دولت در کردستان در ادامه سخنان خود هرگونه کوتاهی در گرفتن حق استان در همه بخش ها را شایسته ندانست و افزود: با هر مسئولی در رابطه با نیاز ها و حق استان صحبت می شود آن را قبول و از آن نیازها اظهار بی اطلاعی می کنند که تقصیر این موارد نیز به عهده کسانی بوده که نتوانسته یا نخواسته اند آن نیازها را به سمع مقامات تصمیم گیر برسانند.

مرادنیا یکی از موارد جدی در دست پیگیری استان را در بخش آب و تخصیص مناسب آب به استان اعلام کرد و گفت: سال گذشته در همین زمان تخصیص آب به استان دو هزار و ۶۰۰ هکتار بود که در شهریور این رقم ۱۶ هزار هکتار و اکنون این میزان به ۵۱ هزار هکتار رسیده است.

استاندار کردستان در پایان سخنان خود هنرمندان را به تشکیل یک اتاق فکر و در برگیرنده همه سلایق  فراخواند و گفت: این اتاق فکر  می تواند در شناسایی آسیب ها ومشکلات و ارائه راهکارهای عملیاتی در بخش فرهنگ کمک رسان مسئولان باشد.

بازدید [ 77235 ]
برچسب ها