یک شنبه 28 دی سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

معاون وزیر صنعت:

هيچ مرجع دولتى حق تعطيل كردن واحدهاى صنعتى را ندارد

معاون وزير و رييس هيات مديره و مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهرك هاى صنعتى ايران در سنندج گفت: هيچ مرجع دولتى حق تعطيل كردن واحدهاى صنعتى را ندارد بلكه بايد شرايطى فراهم كنيم تا واحها بتوانند بدهى هاى خود را پرداخت كرده و به فعاليت خود ادامه دهند.
هيچ مرجع دولتى حق تعطيل كردن واحدهاى صنعتى را ندارد

به گزارش پايگاه اطلاع رسانى استاندارى كردستان؛ صادق نجفى در سفر به كردستان با حضور در دومين جلسه اقتصاد مقاومتى استان، ضمن تاكيد بر لزوم تلاش در جهت حفظ اشتغال موجود اظهار داشت: همه بايد تلاش كنيم تا معيشت و اشتغال مردم حل شود. 
وى تعطيلى ٢٠ درصد از صنايع و فعاليت مابقى با درصدهاى كمتر از ظرفيت واقعى در كردستان را غيرقابل قبول عنوان كرد و افزود: بايد با تمام وجود مشكلات را رصد كنيم و براى رفع آنها تلاش كنيم. 
نجفى با اشاره به اينكه از ٢٩ شهرك و ناحيه صنعتى كردستان فقط ١٩ شهرك و ناحيه فعال هستند از مسئولان استان خواست شهرك هاى جديد را در مناطقى ايجاد كنند كه تقاضا محور بوده و براى مردم مفيد و موثر باشد. 
وى از مدير كل صنعت، معدن و تجارت و مديرعامل شركت شهرك هاى استان خواست با مطالعه دقيق استان بر اساس آمايش سرزمين و مزيتهاى استان، تعدادى از طرح هاى صنايع كوچك و متوسط را براى همكارى با شركت هاى ايدرو و ايميدرو و ساير مجموعه هاى سرمايه گذارى معرفى كنند. 
معاون وزير صنعت، معدن و تجارت همچنين معرفى ١٠ طرح مزيت دار در حوزه صنايع كوچك و متوسط را راهى مناسب براى جذب اعتبارات اشتغال فراگير براى استان عنوان كرد. 
نجفى در ادامه خواستار استخراج آمار واقعى توليدكنندگان استان شد و خاطرنشان كرد: تسهيلات كارآفرينى بايد به كسانى تعلق بگيرد كه اهليت دارند. 
وى وجود ٣ بازارچه مرزى در كردستان را مزيتى براى هدايت و حمايت از اقتصاد كشور عنوان و از ابجاد مناطق ويژه اقتصادى در شهرهاى مرزى بانه و مريوان اعلام حمايت كرد.

بازدید [ 908409 ]
برچسب ها