شنبه 16 فروردین سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

روایت معاون عمرانی سابق استاندار از 66 ماه مسئولیت

هیچگاه تحت فشار تصمیم نگرفتم/رانتخواری را در حوزه عمرانی تعطیل کردم/ برای همیشه مدیون مردم فهیم کردستان هستم

معاون سابق عمرانی استاندار کردستان به ارائه بخشی از عملکرد دوران مدیریتی خود در این سمت پرداخت.
هیچگاه تحت فشار تصمیم نگرفتم/رانتخواری را در حوزه عمرانی تعطیل کردم/ برای همیشه مدیون مردم فهیم کردستان هستم


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان، مهندس امیر قادری روز دوشنبه در آئین تکریم و معارفه معاون هماهنگی عمرانی استاندار کردستان در سخنانی گفت: در این 5 سال و 6 ماه و 9 روزی که مسئولیت معاونت عمرانی استانداری را برعهده داشتم، هدفم رضایت خدواند در درجه اول و سپس جلب رضایت مردم و خدمتگذاری خوب به آنها بود و به شهادت کسانی که من را میشناسند هیچگاه مرزی میان زمان اداری و شخصی قائل نبودم و تلاش کردم اهل شعار نباشم.
وی افزود: تلاش کردم روابطم را با مدیران کشوری و استانی به گونه ای تنظیم کنم که راهبردها و سیاستهای کاری حوزه عمرانی به بهترین شیوه عملیاتی و اجرایی شود.
مهندس قادری تأکید کرد: برای تعامل اهمیت زیادی قائلم و معتقدم 80 درصد مدیریت در ایران از طریق تعامل با حفظ احترام انجام میشود و در سایه همین تعامل اقدامات زیادی در حوزه عمرانی طی این 5 سال انجام شد.
مهندس قادری خاطرنشان کرد: طی چند سال گذشته از سازمان شهرداری ها و دهیاری های وزرات کشور بیشترین کمک برای شهرداریها و دهیاری های استان جذب شد؛ همچنین در زمینه تبدیل وضعیت نیروهای شهرداری های استان به شهادت شهرداران اتفاقات خوبی رخ داد.
وی با اشاره به اهمیت نیروی انسانی تصریح کرد: البته در گذشته گاها نیروهای مازاد جذب شهرداری ها می شد که در این 5 سال برخوردهای لازم برای ساماندهی این مسئله انجام گرفت.
مهندس قادری با بیان اینکه راهی جز جذب بخش خصوصی و فعال و قوی برای شهرها وجود ندارد، خاطرنشان کرد: در این مدت حضور سرمایه گذار و بخش خصوصی را در شهرداریها نهادینه کردیم.
وی یادآور شد: در این سالها هیچ فضای سبزی در استان در کمیسیون ماده 5 تغییر کاربری نیافت و تنها جابجایی کاربری در راستای تأمین منافع عمومی و تغییر در ساختار و فرم و شکل شهرها انجام شد که این هم طبیعی و قانونی است.
مهندس قادری با تأکید بر اینکه در مدت مسئولیتم همواره طرفدار پروپاقرص حفظ محیط زیست بوده ام، افزود: معتقدم در حوزه محیط زیست در کشور بد عمل شده است و اگر قرار باشد با اجرای پروژه عمرانی محیط زیست آسیب ببیند، بهتر است کار عمرانی انجام نگیرد.
وی با اشاره به تخلیه سالیانه 8 تا 10 میلیارد مترمکعب از آبهای زیرزمینی کشور، آن را یک هشدار جدی دانست و تأکید کرد: البته دولت دکتر روحانی از آغاز به مسئله محیط زیست عنایت ویژه داشته و از ابتدا بحث محیط زیست را مطرح کرد و در استان هم تلاش کردیم نگاه جدی و توجه عمیق به مسئله محیط زیست شود.
مهندس قادری ادامه داد: از زمان مسئولیت در دفتر فنی استانداری همواره در حوزه آب استان مطالبه گر بوده ام و با برخی از سدسازهای مخالفم؛ چراکه معتقدم بهره سدهایی که در استان ساخته می شود باید به همین استان بازگردد و مردم کردستان از این سدها استفاده کنند.
مهندس قادری با یادآوری فرآیند انتقال آب سد آزاد به سد قشلاق سنندج گفت: قرار بود در آغاز آب این سد به حوزه گرمسیری کشور منتقل شود که به کمک استانداران وقت تلاش کردیم و از این قضیه ممانعت شد.
وی گفت: در نهایت و با این کوشش های انجام گرفته توسط حوزه عمرانی و استانداران وقت، آب سد آزاد برای 4300 هکتار اراضی شیب دار کردستان و همچنین تأمین پایدار آب شهر سنندج به میزان 40 میلیون مترمکعب و سیراب شدن دشت های قروه و دهگلان اختصاص پیدا کرد.
مهندس قادری با بیان اینکه متأسفانه در حال حاضر زمزمه هایی مبنی بر انتقال آب کردستان به سایر استان ها شنیده شود اظهار کرد: اگر قرار است این انتقال آب برای مصارف شرب باشد، مخالفتی نداریم اما برای مصارف کشاورزی که هیچ اصلاح الگوی کشتی در آن انجام نشده است انتقال آب از یک استان به استان دیگر، خیانت به کشور است؛ لذا از نمایندگان محترم مجلس می خواهم در مقابل این قضیه حساس باشند.
وی با اشاره به نقش سازمان حفاظت محیط زیست در این رابطه گفت: این سازمان باید در جاهایی که انتقال آب پیامد زیست محیطی دارد جلوگیری کند و این موضوع را قانون برعهده محیط زیست گذاشته است.
مهندس قادری در ادامه صحبتهای خود تأکید کرد: به کمک همکارانم در حوزه عمرانی با رانت مقابله و آن را از حوزه عمرانی دور و رانتخواری را تعطیل کردیم.
وی افزود: در جلسات کارگروه زیربنایی و کمیسیون ماده 5 پا روی منافع برخی زیاده خواهان گذاشته و البته هزینه آن را نیز پرداختم.
وی با بیان اینکه هیچگاه در کردستان تحت فشار تصمیم نگرفتم، گفت: قسم می خورم که به هیچ کس باج ندادم و شهامت مطرح کردن صحبتهایم به صورت شفاف را داشتم.

وی با اشاره به اینکه با ذائقه های مختلف سیاسی در استان کار کردم، گفت: تلاش کردم هماهنگ و در راستای توسعه استان عمل کنم و هیچگاه حوزه عمرانی را آلوده به مسائل سیاسی نکردم.
وی تأکید کرد: تا زنده هستم خدمتگزار مردم کردستان هستم و خواهم بود و همواره ارتباط تنگاتنگی با مردم داشتم که مصداق آن ملاقاتهای مرتب با مردم برای آگاهی و رسیدگی به مشکلات آنها در روزهای پنجشنبه هر هفته بود.
مهندس قادری با بیان اینکه کار در استان گروهی و تیمی است تصریح کرد: از همه تیمی که در گذشته و حال در حوزه عمران و آبادانی استان نقش آفرین بودند صمیمانه تشکر می کنم. 
وی از جامعه رسانه ای استان نیز به جهت تلاش در راستای انعکاس واقعی اخبار عمرانی و اطلاع رسانی شفاف قدردانی کرد و افزود: از نمایندگان قبلی و فعلی استان در مجلس شورای اسلامی که پیگیر حل مشکلات عمرانی کردستان بودند تقدیر می نمایم.
وی با تشکر از تمامی استاندارانی که در این سالها با آنها همکاری کرده است، گفت: مهندس ملکی معاون جدید عمرانی استانداری هم از دوستان من است و این مسئولیت را به وی صمیانه تبریک می گویم و آرزوی موفقیت می کنم و چون قلبم برای کردستان می تپد هرکاری بتوانم برای استان انجام خواهم داد.
مهندس قادری در پایان صحبت های خود با بیان اینکه همه را به خدواند متعال میسپارم گفت: خودم را برای همیشه مدیون مردم فهیم کردستان می دانم.

بازدید [ 653277 ]
برچسب ها