دو شنبه 11 فروردین سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

معاون وزیر کشور؛

وجود پروژه عمرانی در ایجاد نشاط اجتماعی موثر است

معاون عمران و توسعه شهری وزیر کشور در سنندج گفت: وجود پروژه عمرانی می تواند در ایجاد نشاط اجتماعی موثر باشد.
وجود پروژه عمرانی در ایجاد نشاط اجتماعی موثر است

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ مهدی جمالی نژاد در سفر به کردستان با حضور در جلسه کارگروه بسیج سازندگی استان، با اشاره به شرایط سخت اقتصادی کشور، خاطرنشان کرد: در این شرایط، پروژه های عمرانی می توانند در ایجاد نشاط اجتماعی و ایجاد سرزندگی و امید تاثیرگذار باشند. 
وی حضور و همکاری قرارگاه خاتم الانبیاء سپاه در اجرای اَبَر پروژه ها و پروژه های بزرگ بویژه در کردستان را موثر دانست و افزود: اگر به کردستان عنایت نداشته باشیم، ظلم است. 
جمالی نژاد با یادآوری مردمی بودن اردوهای جهادی، حضور مردم و جوانان را اجرای پروژه های محرومیت‌زدایی کشور، تمرین همدلی و زمینه ساز شوق و نشاط اجتماعی عنوان کرد. 
معاون وزیر کشور در ادامه گفت: مردم، خیرین، بسیج سازندگی و دولت، ۴ بازیگر پروژه های عمران و آبادانی کشور هستند که در استان های برخوردار می توانیم از ظرفیت مردم و خیرین بیشتر بهره مند شویم اما در استان های محروم که تعداد آنها نیز اندک است باید از ظرفیت دولت و سایر دستگاه ها بیشتر استفاده کنیم و از خیرین سایر استان ها نیز کمک بگیریم. 
وی ضمن ابراز امیدواری نسبت افزایش این پروژه ها تاکید کرد: باید تلاش کنیم پروژه ها را به لحاظ کمی و کیفی ارتقاء دهیم و پهنه نفوذ آنها را در شهرها و روستاهای بیشتری گسترش دهیم. 
جمالی نژاد از مدیران کردستان خواست مطالبه گری خود را در این حوزه افزایش دهند و وعده داد از اختیارات خود، در راستای کمک به اجرای پروژه های روستایی استفاده کند. 
معاون عمران و توسعه شهری وزیر کشور در پایان با اذعان به اینکه پروژه های عمرانی کوچک می تواند تاثیر بسزایی در نشاط آفرینی و ایجاد سرزندگی در شهرها داشته باشد، از مجریان این پروژه ها خواست از خلاقیت ها، نوآوری ها و روش های نوآورانه در راستای فعال تر شدن پروژه ها، استفاده کنند.

بازدید [ 204459 ]
برچسب ها