دو شنبه 20 مرداد سال 1399

اخبار

ورودی‌های شهر سنندج درختکاری می‌شود

استاندار کردستان بر ضرورت زیباسازی و درختکاری ورودی های شهر سنندج و دیگر شهرستان های استان تاکید کرد.
ورودی‌های شهر سنندج درختکاری می‌شود


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛
بهمن مرادنیا در جلسه زیباسازی منظر ورودی های شهر سنندج گفت: ورودی های شهر سنندج و دیگر شهرهای استان نیازمند ساماندهی و زیباسازی است و به این منظور باید ورودی های شهر سنندج و دیگر شهرها درختکاری شود.
وی با بیان اینکه ورودی های سنندج از سمت کرمانشاه، همدان و سقز در مرحله اول باید هرکدام به میزان پنج کیلومتر درختکاری شود، افزود: این اقدام کمک به شهرداری و یک کار ماندگار برای زیبا سازی شهر و حفظ سلامت شهروندان است.
مرادنیا درختکاری ورودی های شهر سنندج را یک وظیفه همگانی برای همه دستگاه های متولی ارزیابی کرد و اظهار داشت: پاس دادن وظایف دستگاه ها به همدیگر کار شایسته ای نیست و هر دستگاه های باید متناسب با توان و امکانات خود در این زمینه مشارکت کند.
استاندار کردستان بە مدیران استانی توصیە کرد در زمینه درختکاری ورودی شهرها از شهرستان ها نیز نباید غافل شد و شهردارات دیگر شهرها و فرمانداران باید به این مقوله ورود کنند.
وی اظهار کرد: این ستاد باید فعال نگاه داشته شود تا در طول سالیان آینده درختکاری بصورت گسترده در استان انجام شود.
مرادنیا با بیان اینکه امسال ودر هفته درختکاری بیش از ۱۰ هزار اصله نهال در سنندج و در ۴۳ هکتار غرس شد افزود: درختکاری نباید تنها محدود به هفته منابع طبیعی وبصورت نمادین باشد، بلکه این امر باید به یک فرهنگ همیشگی و مداوم تبدیل شود.

بازدید [ 511803 ]
برچسب ها