چهار شنبه 13 اسفند سال 1399

اخبار

استاندار کردستان:

وزارت نیرو به بحث آب در کردستان توجه ویژه داشته است

استاندار کردستان، ضمن تشکر از توجه ویژه وزارت نیرو به وضعیت آب در کردستان ابراز امیدواری کرد مشکل چند شهر و روستای باقیمانده استان نیز برطرف شود.
وزارت نیرو به بحث آب در کردستان توجه ویژه داشته است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در مراسم هفته سی و ششم پویش هر هفته الف - ب ایران که آبرسانی به ۷۵ روستای کردستان از جمله افتتاح های این مراسم بود، گفت: این پروژه اقدامی ارزشمند است و بر کسی پوشیده نیست که دسترسی به آب سالم بر سلامتی و نشاط در زندگی مردم تاثیر دارد. 
وی خاطرنشان کرد: با بهره برداری از این پروژه، آمار دسترسی جمعیت استان به آب شرب سالم و پایدار به ۷۰ درصد خواهد رسید که امیدواریم با وسعت نظر وزیر محترم نیرو، به میانگین کشوری برسیم. 
مرادنیا افزود: کردستان به لحاظ جمعیت روستایی جزو استان های با نسبت جمعیت روستایی بالاست و مردم توقع دارند عقب ماندگی های استان (در دسترسی جمعیت روستایی به آب شرب سالم و پایدار) جبران شود. 
استاندار کردستان خطاب به وزیر نیرو اظهار داشت: شما به وضعیت آب استان چه در حوزه کشاورزی و چه در حوزه آب شرب شهری و روستایی توجه خاص و ویژه داشته اید لذا امیدواریم با عنایت و توجه جنابعالی، مشکلات چند شهر و روستاهای باقیمانده استان نیز برطرف شود. 
شایان ذکر است، امروز در هفته سی و ششم هر هفته الف - ب ایران همراه با استان های زنجان، البرز و همدان، در کردستان نیز پروژه آبرسانی به ۷۵ روستا با جمعیت تحت پوشش ۴۳ هزار و ۸۲۵ نفر به بهره برداری رسید که اعتبار ۸۱/۷ میلیارد تومانی اجرای آن از منابع مختلف و عمدتاً از منابع صندوق توسعه ملی تامین شده است.

بازدید [ 101346 ]
برچسب ها