سه شنبه 6 خرداد سال 1399

اخبار

معاون اقتصادی استاندار:

وضعیت استان در تامین کالاهای اساسی مطلوب است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان، با اشاره به توزیع کالاهای اساسی با قیمت مصوب در سطح استان، اطمینان داد که وضعیت استان در تامین کالاهای اساسی مطلوب است.
وضعیت استان در تامین کالاهای اساسی مطلوب است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ حسین فیروزی در جلسه کارگروه تنظیم بازار استان، با اذعان به اینکه کردستان با تولید سالانه ۸۰ هزار تن گوشت مرغ و مصرف داخلی ۳۵ هزار تن، جزو استان های صادر کننده است، خاطرنشان کرد: قطعا در بهار هیچ مشکلی در تامین مرغ مورد نیاز استان نخواهیم داشت. 
وی با اشاره به برپایی نمایشگاه عرضه مستقیم کالا در ۹ شهرستان استان، اظهار داشت: قیمت های پایین تر از بازار و عرضه کالاهای تنظیم بازار موجب شده تا مردم از این نمایشگاه استقبال کنند. 
فیروزی گریزی هم به آمارهای اعلام شده از سوی مرکز آمار کشور زد و گفت: در کردستان به دلایلی از جمله مرزی بودن و افزایش تقاضای خرید از سوی مسافران و گردشگران و نوسان قیمت ارز موجب تشنج در بازار و همچنین دوری از مبداهای حمل کالا موجب افزایش قیمت ها شد.
معاون اقتصادی استاندار در ادامه افزود: میانگین کشوری وزن کالاهای خوراکی در سبد خانوار، ۲۷% و در کردستان ۳۷% است به همین دلیل تغییر قیمت کالاهای اساسی تاثیر زیادی در سبد خانوارها در استان دارد. 
وی ضمن یادآوری اینکه کارگروه تنظیم بازار موظف به تامین و توزیع کالا و نظارت بر بازار است بر لزوم جدیت بیشتر در تامین، توزیع و نظارت تاکید کرد.

بازدید [ 410286 ]
برچسب ها