سه شنبه 7 بهمن سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

معاون اقتصادی استاندار:

وضعیت کردستان در قیمت کالاهای اساسی در میانە و یا جزو استان‌های آخر کشور است/ در هر طرح توسعه سلامت مردم در اولویت قرار دارد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان عنوان کرد استان در قیمت کالاهای اساسی در رتبه های ۱۵ تا ۲۵ کشور قرار دارد.
وضعیت کردستان در قیمت کالاهای اساسی در میانە و یا جزو استان‌های آخر کشور است/ در هر طرح توسعه سلامت مردم در اولویت قرار دارد


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛
حسین فیروزی در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید که با محوریت بررسی وضعیت طلای سقز برگزار شد گفت: طبق بررسی های موجود تنها در فروردین ماه قیمت پیاز به دلیل صادرات و تنها به مدت یک ماه از میانگین کشور بالاتر بوده است و در سایر کالاها استان  در رتبه های ۱۵ تا ۲۵ قرار داشته است.
وی افزود: متاسفانه بعضی اشخاص و رسانه ها شیب گرانی را با شیب تورم اشتباه می گیرند و در بررسی ها و گزارشات خود دچار خطا می شوند. 
فیروزی همچنین به وضعیت طلای سقز نیز اشاره کرد و اظهار داشت: در خصوص مسائل مربوط به طلای سقز دغدغه هایی مطرح است که باید به آن سوالات و دغدغه ها بصورت علمی و کارشناسانه پاسخ داده شود.
وی با اشاره به اینکه همه مدیران دغدغه توسعه پایدار استان را دارند، گفت: در هر طرح توسعه ای در درجه اول باید سلامت مردم تامین و در اولویت قرار داشته باشد.
فیروزی در ادمه سخنان خود به وجود گمانه زنی و اظهار نظرهای گوناگون در خصوص مسائل زیست محیطی مربوط به طلای سقز  نیز اشاره کرد و افزود: معدن طلای سقز تنها معدن موجود در بالادست سد نیست و در دنیا نیز موارد بسیاری نظیر آن یافت می شود.
معاون اقتصادی استاندار کردستان افزود:باید مجموعه دغدغه ها در خصوص معدن طلای سقز به یک سیستم علمی و یک مدل کارشناسی واگذار شود تا تصمیمات درست با کمترین میزان خطا اتخاذ شود. 

بازدید [ 38532 ]
برچسب ها