سه شنبه 14 مرداد سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه كشور:

پارك علم و فناوری كردستان یكی از پیشتازترین مجموعه‌های كشور است

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه كشور گفت: بر اساس رصد این سازمان خوشبختانه مجموعه پارك علم و فناوری كردستان یكی از پیشتازترین مجموعه های كشور بوده و بدون شك در قانون بودجه سال آینده نیز اعتبارات ویژه ای را برای این مجموعه در نظر خواهیم گرفت.
پارك علم و فناوری كردستان یكی از پیشتازترین مجموعه‌های كشور است

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری كردستان، دكتر سعید نمكی پیش از ظهر امروز در جریان بازید از پارك علم و فناوری كردستان و در جمع شركت های دانش بنیان استان اظهار كرد: سیاست دولت حمایت از پارك های علم و فناوری و شركت های دانش بنیان و تبدیل اندیشه ها به سرمایه است.
وی افزود: هر جای دنیا كه مراجعه كنیم در قالب شركت های دانش بنیان و پارك های علم و فناوری به سوی خلق ثروت سوق داده می شویم لذا در بودجه سال ٩٧ و قانون برنامه ششم توسعه كشور توجه ویژه ای به پارك های علم و فناوری و شركت های دانش بنیان شده است.
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه كشور اظهار كرد: امروز در اندیشه جهانی جزیره ای زندگی كردن دیگر جواب نمی دهد لذا انتظار می رود شركت های دانش بنیان با صاحبان فن و تكنولوژی در سطح جهان و پارك های علم و فناوری داخل كشور ارتباط قوی داشته باشند و در این راستا نیز كردستان با ظرفیت ویژه نیروی انسانی توانمند خود می تواند یكی از استان های پیشرو كشور باشد.
دكتر نمكی افزود: باید ساز و كاری را برای مانیتورینگ مجموعه های دانش بنیان پس از خودكفایی و خروج از پارك در نظر بگیریم و در كنار همه مراحل فعالیت شركت های دانش بنیان شاهد حضور شركت های قوی مشاوره ای باشیم.
وی خاطرنشان كرد: در قانون بودجه به صورت سالانه شاهد رشد شش و هفت دهم درصد هستیم اما این مهم برای شركت های دانش بنیان به صورت میانگین ٥٠ درصد بوده است.
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه كشور در پایان سخنان خود اظهار كرد: استان كردستان همیشه برای ایرانیان افتخار آفرین بوده است و در آینده نزدیك اتفاقات بزرگی در كردستان رقم می خورد و كردستان به  یكی از قطب های علمی و فناوری و تولید ایران خواهد شد.
وی اعلام كرد: بر اساس رصد كارشناسان این سازمان در سطح ملی خوشبختانه مجموعه پارك علم و فناوری كردستان  به عنوان یكی از پیشتازترین مجموعه ها مطرح بوده و و در سال مالی آتی نیز بدون شك حمایت ویژه اعتباری از پارك علم و فناوری كردستان خواهیم كرد.

بازدید [ 739917 ]