سه شنبه 14 مرداد سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

پرداخت تسهیلات به اشتغال پایدار روستایی با هدف جلوگیری از مهاجرت است

معاون تعاون وزیر کار هدف از پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی را جلوگیری از مهاجرت روستائیان و افزایش درآمد روستانشینان اعلام کرد.
پرداخت تسهیلات به اشتغال پایدار روستایی با هدف جلوگیری از مهاجرت است
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ حمید کلانتری در هفتمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال  با بیان اینکه طرح اشتغال پایدار روستایی باید با سرعت پیش برود گفت: همه موانع از طرف بانک‌ها ودستگاه‌های اجرایی باید برداشته شود و منافع ملی نباید فدای بروکراسی اداری شود.


وی با اعلام اینکه همه بانک‌های عامل پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی دولتی هستندو باید در پرداخت تسهیلات کوتاهی نکنند ادامه داد: امیدواریم تا پایان مردادماه کلا طرح اشتغال پایدار روستایی به سرانجام مطلوب برسد.


کلانتری با بیان اینکه سهم کردستان از تسهیلات اشتغال پایدار روستایی ۲۶۰ میلیارد تومان است اظهار داشت: این رقم در مجموع هزینه یک پروژه بزرگ است و بانک‌ها نباید در خصوص پرداخت آن به طرح‌های روستایی تنگ نظرانه عمل کنند.


معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی یادآوری کرد: مدیران اجرایی و فرمانداران نظارت کافی را در پایش و نظارت طرح‌ها داشته باشند تا طرح‌های کارآمد و دقیق بتوانند تسهیلات را دریافت کنند.


کلانتری در ادامه با یادآوری ظرفیت‌های استان در جذب اعتبارات اشتغال پایدار روستایی گفت: استان کردستان توانمندی‌های ویژه‌ای در حوزه صنایع تبدیلی کشاورزی، دامداری، زنبورداری، آبزی‌پروری و دیگر شاخه‌ها دارد که می‌تواند از تسهیلات اشتغال روستایی  برای توسعه و ایجاد آنها بهره ببرد.

بازدید [ 731937 ]
برچسب ها