شنبه 18 مرداد سال 1399

اخبار

استاندار کردستان تاکید کرد:

پرداخت تسهیلات طرح اشتغال فراگیر و روستایی تسریع شود/ بانک‌ها و ادارات همکاری کامل داشته باشند

استاندار كردستان با تاكيد بر اهميت تسريع در پرداخت تسهيلات طرح اشتغال فراگير و روستايى، خاطرنشان كرد: بانك ها و دستگاه هاى اجرايى استان بايد در راستاى تحقق اين هدف همكارى كامل با هم داشته باشند.
پرداخت تسهیلات طرح اشتغال فراگیر و روستایی تسریع شود/ بانک‌ها و ادارات همکاری کامل داشته باشندبه گزارش پايگاه اطلاع رسانى استاندارى كردستان؛
بهمن مرادنيا در هشتمين جلسه كارگروه تخصصى اشتغال استان كه با دستور كار اشتغال فراگير تشكيل شد، ضمن ابراز نارضايتى ازعملكرد دستگاه هاى اجرايى و بانك هاى استان در ثبت طرح هادر سامانه كارا و پرداخت تسهيلات، گفت: دولت ٣٤ هزار ميليارد تومان به بحث ايجاد اشتغال در كشور اختصاص داده و ما بايد امروز از اين فرصت نهايت استفاده را ببريم تا در آينده به ناتوانى در جذب اعتبارات متهم نشويم و شرمنده مردم نباشيم. 
وى افزود: ما بيش از ساير استان ها به جذب اين اعتبارات نياز داريم و نبايد خود را با آنها مقايسه كنيم بلكه بايد نهايت تلاش خود را به كار بگيريم تا علاوه بر جذب اعتبارات اختصاصى استان، سهمى هم از ٣٠ درصد اعتبارات شناور كشورى حوزه اشتغال فراگير، براى كردستان جذب كنيم. 
مرادنيا در ادامه تاكيد كرد: بسيار مهم است كه خروجى اين جلسات رسيدن تسهيلات به دست متقاضيان و تبديل آن به توليد و اشتغال باشد اما اگر بانك ها قادر به پرداخت نيستند، تكليف را روشن كنند تا تصميم ديگرى بگيريم. 
وى همچنين با توجه به عملكرد شهرستان ها در خصوص ثبت طرح ها در سامانه كارا توسط ادارات و پرداخت از سوى  بانك ها از كارگزار استانى طرح اشتغال فراگير خواست جلساتى در راستاى اصلاح و بازنگرى طرح ها در شهرستان ها تشكيل دهد و اذعان داشت: شايد ادارات توجيه نشده و يا دستورالعمل ها را به دقت مطالعه نكرده اند و از سوى ديگر بانك ها نيز نهايت سخت گيرى را به كار مى برند. 
استاندار كردستان در بحث تسهيلات اشتغال روستايى نيز گفت: نبايد فراموش كنيم كه اين تسهيلات ويژه روستاها و شهرهاى زير ١٠ هزار نفر جمعيت است و بايد آنرا به پروژه هايى در حوزه توسعه باغات، شيلات و گلخانه تخصيص دهيم تا معرفى طرح و پرداخت ها تسريع شود. 
وى در پايان با ابراز تاسف از بيگانگى بانك ها و دستگاه هاى اجرايى، عملكرد ضعيف آنها در ثبت طرح ها و پرداخت تسهيلات غير قابل توجيه و دفاع دانست و تاكيد كرد: بايد همت كنيم و اين مشكل را با همكارى هم رفع كنيم.

بازدید [ 76665 ]
برچسب ها