یک شنبه 28 دی سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

پرداخت ۵۷۵ میلیارد ریال تسهیلات تبصره ۱۸ ملی به متقاضیان در کردستان

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری کردستان، از پرداخت ۵۷۵ میلیارد ریال تسهیلات از محل تبصره ۱۸ ملی، در استان خبر داد.
پرداخت ۵۷۵ میلیارد ریال تسهیلات تبصره ۱۸ ملی به متقاضیان در کردستان


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛
کمال حسینی در گفتگو با خبرنگار این پایگاه گفت: تا تاریخ ۹۹/۵/۱۵ به ۳۹ واحد تولیدی متقاضی، مبلغ ۵۷۵ میلیارد ریال تسهیلات از محل تبصره ۱۸ ملی جهت تامین سرمایه درگردش و سرمایه ثابت مورد نیاز، مصوب و پرداخت شده است.

وی در این خصوص اظهار داشت: پس از ابلاغ اعتبارات تبصره ۱۸ ملی بخش صنعت و شروع عملیات پرداخت این تسهیلات به واحدهای تولیدی ، در جلسه شورای هماهنگی بانک های استان که به ریاست استاندار محترم برگزار شد، عملکرد بانک های عامل استان مورد بررسی قرار گرفت.

حسینی افزود: با توجه به روند کند جذب تسهیلات در ماه های فروردین و اردیبهشت، به دستور استاندار محترم، کارگروه ویژه ای به ریاست معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری، تشکیل شد تا ضمن بررسی و رفع مشکلات و موانع موجود، زمینه جذب و پرداخت حداکثری تسهیلات مذکور و تامین منابع مالی مورد نیاز واحدهای تولیدی فراهم شود.

وی در ادامه گفت: پس از تشکیل کارگروه ویژه، بلافاصله جلسات تخصصی با حضور تک به تک بانک های عامل، مدیران دستگاه های اجرایی ذیربط و مجریان طرح های تولیدی متقاضی، در محل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری برگزار شد که هر کدام از این جلسات منتج به اخذ مصوبات لازم و تسهیلگری مناسب گردید.

حسینی در پایان خاطرنشان کرد: به دنبال پیگیری های به عمل آمده و رفع مشکلات و موانع، و با همکاری و تعامل خوب بانک های عامل در استان، تا تاریخ ۹۹/۵/۱۵ مبلغ ۵۷۵ میلیارد ریال تسهیلات از محل تبصره ۱۸ به ۳۹ واحد تولیدی مصوب و پرداخت شده است.

شایان ذکر است، تسهیلات تبصره ۱۸ جهت سرمایه در گردش، بازسازی و نوسازی و تکمیل طرح های نیمه تمام بخش صنعت با نرخ ۱۲% به متقاضیان پرداخت می شود.

بازدید [ 289617 ]
برچسب ها