پنج شنبه 2 خرداد سال 1398

اخبار

پروژه های بزرگ پیشران توسعه در بخش حمل ونقل در دست ساخت هستند

استاندار کردستان پروژه های بزرگ توسعه در بخش حمل نقل استان را در دست ساخت خواند و گفت: در آینده نزدیک اتفاقات مهمی در توسعه استان اتفاق خواهد افتاد.
پروژه های بزرگ پیشران توسعه در بخش حمل ونقل در دست ساخت هستند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ عبدالمحمد زاهدی در مراسم افتتاح 10 کیلومتر وآغاز عملیات اجرایی بزرگراه میاندوآب- کرمانشاه حدفاصل بوکان و سدگاوشان به طول 75 کیلومتر با حضور وزیر راه وشهرسازی گفت: کریدور شماره 10، کریدور شرق به غرب، راه آهن همدان به سنندج نمومه های پیشران های توسعه در بخش حمل و نقل هستند.

وی با بیان اینکه برای توسعه استان تنها احداث راه نمی تواند کارساز باشد گفت: بی گمان در کنار توسعه راهها حتما باید به حمل و نقل هوایی کردستان نیز مورد توجه قرار گیرد.

زاهدی با اشاره به اینکه یکی از برکات برجام برای کشور خرید هواپیماهای جدید بود ادامه داد: امروز با سفر وزیر راه وشهرسازی نخستین پرواز با هواپیمای تازه خریداری شده ATR صورت گرفت و قرار است از این هواپیما در مسیر تهران سنندج استفاده شود.

وی یکی دیگر از نیازهای استان کردستان در بخش حمل و نقل هوایی را تسریع در ساخت فرودگاه سقز خواند و افزود: فرودگاه سقز ظرفیت بسیار مطلوبی برای توسعه کردستان و دیگر شهرستانهای همجوار به شمار می رود.

استاندار کردستان  با اشاره به اینکه مهمترین مانع توسعه کردستان  ضعف زیرساخت های حمل و نقل است گفت: 316 کیلومتر از کریدور شماره 10 در جغرافیای استان کردستان واقع شده و از مسیر چهار شهرستان عبور می کند.

وی ادامه داد: استان کردستان با داشتن منابع طبیعی فراوان می تواند در کنار این بزرگراه از مواهب آن برخوردار شود و صنایع مختلف کشاورزی، صنعتی و گردشگری شکل بگیرد.

زاهدی در ادامه سخنان خود از توجه مقام عالی وزارت  و پیگیری های نمایندگان استان تشکر کرد و گفت: از مردم استان کردستان نیز در خصوص همکاری های آنان در تملک اراضی تشکر میکنم.

برچسب ها