چهار شنبه 7 خرداد سال 1399

اخبار

استاندار کردستان؛

پروژەهای مهم و حایز اهمیت استان اولویت‌بندی می‌شوند/ بخش خصوصی برای اتمام طرح‌های ناتمام بە دولت کمک کند/ مردم از طرح پیادە راە‌ سازی خیابان فردوسی سنندج حمایت کنند

استاندار کردستان تصریح کرد کە امسال نیز‌ بە روال سال گذشته پروژه‌های مهم و حایز اهمیت در استان برای اتمام و بهره‌برداری اولویت‌بندی می‌شوند.
پروژەهای مهم و حایز اهمیت استان اولویت‌بندی می‌شوند/ بخش خصوصی برای اتمام طرح‌های ناتمام بە دولت کمک کند/ مردم از طرح پیادە راە‌ سازی خیابان فردوسی سنندج حمایت کنند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان با بیان اینکه سال گذشته ۲۰ جلسه شورای برنامه ریزی برگزار و در توسعه استان تاثیر گذار بود، افزود: در سال گذشته پروژه های مهم استان برای بهره برداری اولویت بندی شد و امسال نیز همان روش تداوم خواهد یافت تا از اتلاف منابع جلوگیری شود و پروژه های اولویت دار برای استفاده مردم مورد بهره برداری قرار بگیرد.
وی با بیان اینکه در سالجاری تکمیل راه آهن همدان به سنندج، جاده مریوان، گردنه صلوات آباد، فرودگاه سقز و منطقه ویژه اقتصادی بانه جزو طرح های دارای اولویت به شمار می روند، گفت: این پروژه ها و اتمام آنها از مطالبات اساسی مردم است و تلاش مدیران باید در راستای اتمام این طرحها باشد.
مرادنیا در ادامه سخنان خود به طرح دولت برای واگذاری پروژه های دولتی به بخش خصوصی و عمومی اشاره کرد و اظهار داشت: سرمایه گذاران بخش خصوصی اگر به خوبی در جریان بخشنامه ها و مصوبات قرار بگیرند حتما به مشارکت در اتمام طرحها رغبت نشان خواهند داد.
استاندار کردستان با بیان اینکه دولت معافیت مالیاتی ۱۰ ساله، پرداخت حق بیمه کارفرما و برخی امتیازات دیگر برای بخش خصوصی در واگذاری پروژه ها را در نظر گرفته است، عنوان کرد: مدیران دستگاههای اجرایی از این فرصت استفاده و سرمایه گذاران را برای واگذاری پروژه ها را پیدا کنند.
مرادنیا اضافه کرد: اگر ما در سالجاری بتوانیم ۱۰ درصد پروژه ها را به بخش خصوصی واگذار کنیم موفق عمل کرده ایم.
وی در ادامە سخنان خود بیان عملکرد دولت و نظام جهت امید آفرینی در مردم را مهم دانست و گفت: ما در بیان عملکردها ضعف داریم و باید این ضعف مرتفع شود.
وی با بیان اینکه سال گذشته سه هزار و ۲۱۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی پرداخت شد که در مقایسه با سال قبل از آن بیش از ۳۴ درصد رشد نشان می دهد، افزود؛ باید تلاش کنیم پرداخت تسهیلات در استان افزایش پیدا کند تا بخش خصوصی بتواند اشتغال بیشتری ایجاد کند.
مرادنیا توجه به عمران شهری و زیبا سازی شهرها را نیز بسیار مهم دانست و اظهار کرد: سال گذشته ارقام بسیار قابل توجهی به شهرداری ها و دهیاری ها و خصوصا شهرداری سنندج کمک شد و امیدواریم این کمک ها بتواند در عمران شهری خود را نشان دهد.
استاندار کردستان در ادامه نیز گریزی به موضوع پیاده راه سازی خیابان فردوسی سنندج زد و گفت: از مردم می خواهم بخاطر زیبایی شهر و افزایش امنیت تردد شهروندان از این طرح حمایت کامل کنند.
مرادنیا افزود: همه دستگاهها برای ساماندهی این خیابان پای کار آمده اند و از وزارت راه و شهرسازی نیز شش میلیارد تومان به اجرای این طرح کمک می شود و در مجموع اعتبار در نظر گرفته شده برای ساماندهی خیابان فردوسی ۲۰ میلیارد تومان است.
وی گفت: احیانا اگر کسبه از اجرای این طرح مقطعی متضرر خواهند شد مطمئن باشند که در آینده به سود آنان و زیبایی بیشتر شهر خواهد بود.

بازدید [ 7296 ]
برچسب ها