سه شنبه 14 مرداد سال 1399

اخبار اقتصادی و عمرانی

معاون عمرانی استاندار در کمیسیون ایمنی راه های استان تأکید کرد

پلیس راه میزان قصور هر یک از دستگاه‌ها در تصادفات جاده‌ای کردستان را اعلام کند

معاون عمرانی استاندار کردستان با تأکید بر اینکه پلیس راه باید سهم دستگاه ها در تصادفات را اعلام کند، افزود: هیج نقطه ای در جاده های سطح استان نباید از نظر خط کشی و تابلوهای علائم دارای کمبود باشد و ادراه کل راهداری و حمل و نقل جاده ای کردستان مؤظف است این مشکلات را برطرف کند.
پلیس راه میزان قصور هر یک از دستگاه‌ها در تصادفات جاده‌ای کردستان را اعلام کند


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان، مهندس امیر قادری در جلسه کمیسیون ایمنی راه ها و سوانح رانندگی استان اظهار کرد: در برنامه هایی که با رویکرد فرهنگسازی و اطلاع رسانی برای رعایت نکات ایمنی تدوین می شود، خلاقیت بیشتری لازم است تا میزان اثرگذاری در این حوزه هم بالاتر رود.
وی افزود: استفاده از روش های نوین و نرم افزاری به جای پرداختن صرف به سخنرانی ها در موضوع پیشگیری از تصادفات می تواند بسیار اثرگذار باشد.
مهندس قادری با تأکید بر اینکه بازگشایی محورهای جدید تنها با تأئید پلیس راه امکانپذیر است، گفت: تیمی با مسئولیت دفتر فنی استانداری کردستان تشکیل می شود تا با رصد نقاط اولویت دار در جاده های استان نسبت به رفع نوافص در این محورها اقدام شود.
معاون استاندار کردستان تصریح کرد: آمار 81 نفر کشته در سوانح جاده ای استان طی سه ماهه نخست سال جاری و رشد 16 درصدی این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست و آمار به شدت نگران کننده ای است، لذا دستگاه ها باید تلاش کنند تا این میزان تصادفات کاهش یابد.
وی در پایان تأکید کرد: نحوه گشت زنی خودروهای پلیس راه در جاده های استان باید به گونه ای باشد که موجب استرس برای رانندگان نشود و در این زمینه نظارت بیشتر و آموزش بیشتر ضروری است.

بازدید [ 622611 ]
برچسب ها